Bakan Muş: Çorum'un hızlı tren hattına bağlanması konusu önemli

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Çorumun hızlı tren hattına bağlanması konusu önemlidir. Bu sağlanırsa Çorumun üretim ve imalatta çok farklı bir noktaya çıkacağı aşikardır dedi.
 Tarih: 14-09-2022 18:00:00
Bakan Muş: Çorum'un hızlı tren hattına bağlanması konusu önemli

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bir dizi programlara katılmak üzere Çorum'a geldi. Organize sanayi bölgesinde işletmecilerle bir araya gelen bakan Muş, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Belediye ve valiliği ziyaret eden Bakan Muş, ardından AK Parti İl Başkanlığı'na geçti. Burada konuşan Bakan Muş, "Çorum bizim parti olarak çok güçlü olduğumuz, milletvekillerimizle, belediye başkanlıklarımızla güçlü bir yapıya sahip olduğumuz ve vatandaşımızın da bize çok güçlü bir destek verdiği bir şehir. Çorum bir taraftan sanayi ve imalatta ilerleme kaydediyorken bir taraftan da tarımda önemli bir vilayet. Üretici bir şehir. Ve biz ticaret rakamlarına baktığımız zaman gelecekle alakalı çok daha iyi yerlere çıkacağını görüyoruz. Çorum'un hızlı tren hattına bağlanması konusu önemlidir. Bu sağlanırsa Çorum'un üretim ve imalatta çok farklı bir noktaya çıkacağı aşikardır. Çünkü lojistik anlamında ciddi bir kolaylık olacaktır şehir için. Ve bu lojistik imkanları, ürünlerin entegre sisteminin içine dahil olduktan sonra limanlara kadar hem ürünün gitmesine hem de ihtiyaç duyduğu ham maddeye daha kolay ulaşılmasını sağlayacak" dedi.


Your browser does not support the video tag.

Etiketler
  Bu haber 11451 defa okunmuştur.   Kaynak: UlusalAjans
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI