BELEMEDİK'TE YENİ YAŞAM ALANLARI OLUŞTURULUYOR

Pozantı Belediyesi tarafından Belemedik Tabiat Parkı içerisine yapılan bungalov evlere yenileri eklenecek.
 Tarih: 20-01-2023 15:58:51
BELEMEDİK'TE YENİ YAŞAM ALANLARI OLUŞTURULUYOR

İLKGÜN HABER - Pozantı Belediyesi tarafından Belemedik Tabiat Parkı içerisine yapılan bungalov evlere yenileri eklenecek.

Belemedik Tabiat Parkı içerisinde, doğanın dokusunu bozmadan oluşturulacak yaşam alanları Belediye Başkanı Mustafa Çay'ı heyecanlandırdı.

Adana 7. Bölge Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından revizyon planına dahil edilen ve Belemedik Butik Otel yanında konaklama alanı olarak uygun görülen arazide incelemeler yapan Başkan Çay, Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri araziye yönlendirerek düğmeye bastı.

Belediyenin kendi iş makinaları ile alanın temizlenip düzeltme işlemini başlatan Başkan Çay, drone kaldırarak, havadan çekilen fotoğraflar üzerinde yeni alan üzerine yaptırmayı planladığı doğaya uyumlu ahşap konaklama alanlarının planlamasını yaptı.

BÖLGE HALKI KALKINIYOR

Ahşap bungalov evler ve 13 odalı turistik butik otel ile Belemedik'i gezi noktasına çevirip Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında da adını duyurmayı başaran Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, turizm çıtasını her geçen gün daha da artırarak, bölge halkının ekonomik olarak kalkınmasına olanak sağlıyor.

Yeni konaklama alanları ve yaşam merkezi projesiyle Pozantılıları ve bölge halkını yine mest etmeye hazırlanan Başkan Çay, dünü unutup yarınlara daha güzel bir Pozantı için çalıştıklarına vurgu yaptı. Her yeniliğin aynı zamanda yeni istihdam kapılarını açtığını belirten Başkan Çay, "Biz çalıştıkça Pozantı kazanmaya devam ediyor. İzlerken başarılarımıza alkış tutan ve dua eden herkese selam olsun" diyerek, izleyen değil izlenen bir başkan profili çizerek vatandaşların gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

  Bu haber 1599 defa okunmuştur.   Editör: Yusuf Kahraman   Kaynak: https://ilkgunhaber.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yaşam Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI