BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ İYİLİĞİN YAYILMASINA MÜSAADE ETMEDİ

Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan tepki göstererek; Şu an bile hangi yöne baksanız her köşe başında bir afiş var. İHH’nın yardım afişlerine yönelik bu ayrımcılık neden? diye sordu.
 Tarih: 03-07-2022 11:03:03
BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ İYİLİĞİN YAYILMASINA MÜSAADE ETMEDİ

İLKGÜN HABER - Adana’da şehrin çeşitli noktalarına İHH tarafından asılan pankartların Büyükşehir Belediyesi ekipleri
tarafından kaldırılmasına Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan tepki göstererek; Şu an bile hangi yöne baksanız her köşe başında bir afiş var. İHH’nın yardım afişlerine yönelik bu ayrımcılık neden? diye sordu.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ibadetini yerine getirecek vatandaşlardan destek arayışlarını sürdüren yardım kuruluşları çalışmalarını hızlandırdı. Çeşitli reklamların yanında şehrin işlek caddelerine afiş asarak da çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren ve kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını isteyen yardım kuruluşları zaman zaman sorunlar da yaşayabiliyor.
Adana İHH da toplatılan kurban afişleriyle gündemde. Konuyla ilgili bilgiler veren Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan yaşananlara tepki gösterdi.
Eraslan; Türkiye’nin en büyük yardım kuruluşuyuz. 30 yıldır ihtiyaç sahipleri için hiçbir karşılık beklemeden dünyada 60 ülkede kurban organizasyonu yapıyoruz. Milyonlarca insana ulaşıp mutluluklarına ortak oluyoruz. Ülkemizde ve şehrimizde de ihtiyaç sahiplerinin bayramı mutlu bir şekilde yaşaması için gayret gösteriyoruz. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne şehrin muhtelif yerlerine afişlerimizin asılması için başvuruda bulunduk. Şehrin estetiği gerekçe gösterilerek izin verilmedi. Biz
de bunu saygıyla karşıladık. Bayram yaklaştıkça farklı yardım kuruluşlarının afişlerini ve belediyenin reklamlarıyla ilgili tanıtımlarını her tarafta görmeye başladık. Yaşanan bu ikircikli durum bizi çok üzdü ama bunun ötesinde daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmamızı engelledi. Buna sebep olanlar afişleri asmamıza izin vermeyenlerdi dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a da seslenen Başkan Mahmut Eraslan; Ben bu gelişmelerden Zeydan Karalar’ın haberinin olmadığını düşünüyorum. Aksini düşünmek bile istemiyorum. Seçimlerden önce hatır sahibi birçok insanın araya girmesiyle talebini kabul edip görüştüğümüz Zeydan Karalar bizlere şehri birlikte yönetme sözü vermişti. Çalışmalarımıza destek olacağını söylemişti. Bugün gelinen noktada bu sözlerin tutulmadığını görüyoruz. Bu durum Adana
Büyükşehir Belediyesi’ne yakışmıyor. Kendileri her türlü reklamı her köşeye asarken birçok kurum ve kuruluşun afişleri şehrin her tarafında hala dururken bize yönelik bu ayrımcılığı kabul etmiyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yaşanan bu duruma nasıl bir tepki vereceği ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak kurban etleri için Adana İHH’ya yardımcı olup olmayacağı merak ediliyor.

  Bu haber 7383 defa okunmuştur.   Editör: Yusuf Kahraman   Kaynak: https://ilkgunhaber.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yaşam Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI