Kültür sanatta Çukurova öncü

Çukurova Belediyesi’nin açtığı yaz kurslarına katılarak bağlama, gitar ve satranç eğitimi alanlara sertifikaları Başkan Soner Çetin tarafından verildi.
 Tarih: 15-08-2022 20:21:19
Kültür sanatta Çukurova öncü

...İLKGÜN HABER - Çukurova Belediyesi’nin açtığı yaz kurslarına katılarak bağlama, gitar ve satranç eğitimi alanlara
sertifikaları Başkan Soner Çetin tarafından verildi.

Sertifika töreninin yapıldığı Bülent Ecevit Kültür ve Sanat Parkı’nın amacına uygun hale geldiğini belirten Başkan Soner Çetin, Çukurova’nın ilçe belediyeleri içinde kültür sanat alanında Türkiye’de öncü olduğunu vurguladı.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova ilçesinin kültür sanat etkinlikleriyle Türkiye’de öncü haline geldiğini söyledi. Çukurova Belediyesi’nin açtığı yaz kurslarına katılarak bağlama, gitar ve satranç eğitimi alan gençlere sertifikaları Başkan Soner Çetin tarafından verildi. Kursiyerlerin bağlama ve gitar çalıp güzel vakit geçirdiği sertifika töreninde konuşan Başkan Soner Çetin, Bülent Ecevit Kültür ve Sanat Parkı’nı yaparken böyle bir ortam hayal ettiklerini belirtti. Başkan Soner Çetin, “Tam da bu parkın anlamına uygun etkinlikler yapılıyor. “Biz hep gençlerimizi burada şarkı söylerken, yoga yaparken görmek istiyoruz” dedi.
Çukurova’nın kültür sanat anlamında ilçe belediyeleri arasında öncülük yaptığını kaydeden Başkan Soner Çetin, “Sizlerin isteğine ve amacına uygun çalışmalar yapıyoruz. Göreve geldiğimiz süre içinde pandemi süreci hariç Türkiye’de edebiyat camiasında çokça konuşulan Orhan Kemal Edebiyat Festivali yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Çukurova Uluslararası Karikatür Festivali dünyada takdir edilen festival haline geldi. Mayısta ilkini gerçekleştirdiğimiz Jakaranda Kültür Sanat Festivali çok ses getirdi. Birçok noktada açtığımız stantlardaki yoğun ilgiyi görünce doğru bir iş yaptığımızı anladım. Olağan belediyecilik hizmetlerini zaten yapıyoruz, bu bizim görevimiz. Ben bir tek gün şu kadar asfalt döktük diye açıklama yapmadım. Çünkü bunları zaten yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

  Bu haber 2676 defa okunmuştur.   Editör: Yusuf Kahraman   Kaynak: https://ilkgunhaber.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER K-Sanat Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI