Sağlık için iftarda ve sahurda maden suyu tüketin

Maden suyunun, içerdiği magnezyum, kalsiyum, klor, sodyum ve potasyum ile mineral eksikliklerini giderebilirsiniz.
 Tarih: 14-04-2022 15:36:34
Sağlık için iftarda ve sahurda maden suyu tüketin

İLKGÜN HABER - Ramazanda uzun süren açlık ve azalan öğünler nedeniyle besinler kadar içilen içecekler de önemli. Özellikle, maden suyu tercih edildiğinde vücut için gerekli olan besin ögeleri alınabilmekte ve sindirim sonrası yaşanan hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunlara oldukça faydalıdır. Freşa Gıda Mühendisi Yasin Günaydın, maden suyunun, içerdiği magnezyum, kalsiyum, klor, sodyum ve potasyum ile mineral eksikliklerini giderdiği için iftarda ve sahurda tüketilmesinin uygun olduğunu bildirdi.

‘’İftardan sonra mutlaka maden suyu için’’

Yasin Günaydın ramazanda maden suyu tüketiminin faydalarını şöyle sıraladı:’’ Maden suyu içeriğinde bulunan magnezyum minerali kalp ve damar sağlığı açısında önem arz ederken, bikarbonat mineraller ise sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. İftardan sonra içilen maden suyu mide yanmalarını önlemeye yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra maden suyu içeriğinde bulunan sülfat mineralleri de vücudumuzdaki bağırsakların çalışmasını artırarak kabızlık durumunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.’’

Bir şişe madensuyu içerdiği karbondioksit gazıyla, tok karnına içildiğinde sindirimi uyaracaktır diyen Yasin Günaydın ‘’Maden suyu açlığı bastırır. Bu nedenle iftar yemeği sırasında içeceğiniz bir bardak maden suyun hızlı bir doygunluk hissi verecektir. Aynı zamanda kahve ve çay yerine maden suyu tüketmenizi öneriyorum Sahurda bir bardak soğuk maden suyu içerseniz, güne daha enerjik başlayıp, gün boyu dinç kalırsınız’’ açıklamalarında bulundu.

‘’Ramazanda cilt güzelliğinize de önem verin’’

Ramazan ayında cildinizi daha güzel görünmesini istiyorsanız, madensuyunun bir güzellik iksiri olduğunu hatırlayarak maden suyu tüketmelisiniz uyarısında bulunan Freşa Gıda Mühendisi Yasin Günaydın sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Maden suyu yalnızca cilt için gerekli olan suyu sağlamakla kalmayacak, cilt fizyolojisini de destekleyerek gergin ve pürüzsüz bir cildin garantisi olacaktır. Yeterli ölçüde madensuyu içildiği sürece cilt pörsük, yorgun ve solgun görünmeyecektir.

Diğer yandan madensuyu sadece içildiğinde değil, aynı zamanda dıştan sürüldüğünde, serpildiğinde ya da püskürtüldüğünde de cildi canlandırır ve gençleştirir. Çünkü küçük kan damarlarını ve cilt kan dolaşımını uyarır. Bunun için, karbondioksitli maden suyunu bir parça pamuğa emdirip yüze ve boyna sürmek cildin çok kısa bir süre içinde taze ve canlı bir görünüm almasını sağlayacaktır.’’

  Bu haber 4017 defa okunmuştur.   Editör: Yusuf Kahraman   Kaynak: https://ilkgunhaber.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Magazin Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI