VALİ DR. SÜLEYMAN ELBAN’IN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

Adana Valisi Süleyman Elban nevruz bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.
 Tarih: 20-03-2023 16:57:58
VALİ DR. SÜLEYMAN ELBAN’IN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

İLKGÜN HABER - Adana Valisi Süleyman Elban nevruz bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.
Tarih boyunca dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok devlet kurmuş olan milletimiz, eşsiz kültür hazinesini bugünlere taşımış, örf ve adetlerini yaşatmıştır. Bu kültür hazinelerimizden biri de yüzyıllardır canlı tutularak kutlanan, baharın müjdecisi, doğanın yeniden uyanışı, birlik beraberlik ve toplumsal huzurumuzun göstergesi Nevruz’dur.
Geleneğimizde yeni ve umut dolu günleri, baharı, bolluğu ve bereketi müjdeleyen bir bayram, bir şenlik günü olan Nevruz; Asya’dan Kafkaslara, Ortadoğu’dan Anadolu’ya kadar geniş bir coğrafyada yüzyıllardır devam eden ortak bir kültür zenginliği, kadim bir gelenektir.
Dünyada en köklü medeniyetlerin başında gelen milletimiz; kültürünü, geleneklerini,milli ve manevi değerlerini en güzel şekilde yansıtan bayramlarını; barışın, dayanışmanın ve yardımlaşmanın fırsatı olarak görmekte ve büyük bir değer atfetmektedir.

Milletimiz; insanlar arasındaki bağları kuvvetlendiren, dargınlıkları unutturarak kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve
beraberliği güçlendiren, ortak bir kültürel değeri olan Nevruz Bayramı’nı da bu duygular içerisinde coşkuyla kutlamaktadır.
Barış, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik gibi evrensel değerleri hâkim oldukları topraklara taşıyan ecdadımızdan bizlere miras olarak kalan ve kültürel zenginliklerimizi koruyan bu gibi değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin görevleri arasındadır.
Bu duygu ve düşüncelerle baharın müjdecisi Nevruzun; sahip olduğumuz değerlerin, zenginliklerin hatırlanmasına, korunmasına ve yeni nesillere aktarılmasına vesile olmasını temenni ediyor, bütün Adanalı hemşehrilerimin ve milletimizin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.

  Bu haber 456 defa okunmuştur.   Editör: Yusuf Kahraman   Kaynak: https://ilkgunhaber.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Genel Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI