Yardımlaşma Yaraların Sarılmasında En Büyük İlacımız Olacak

Prof. Dr. Tuncel: “Dua, Sevgi, Sabır ve Yardımlaşma Yaraların Sarılmasında En Büyük İlacımız Olacak...”
 Tarih: 28-03-2023 13:02:16
Yardımlaşma Yaraların Sarılmasında En Büyük İlacımız Olacak

İLKGÜN HABER - Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden 42 Çukurova Üniversitesi öğrencisi ve personeli için Üniversite Rektörlüğü tarafından anma töreni düzenlendi. Duygu dolu anların yaşandığı törende gözyaşları sel oldu aktı. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, “Hayatlarının baharında yitirdiğimiz bu pırıl pırıl evlatlarımızı asla unutmayacağız… Unutturmayacağız…” dedi.

Çukurova Üniversitesi ailesi, depremlerde hayatını kaybeden 42 ‘Can’ı için bir araya geldi. Mithat Özsan Amfisi’nde İstiklal Marşı bu kez deprem şehidi 42 Çukurova Üniversiteli için okundu.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel “Dokunamadığım Göremediğim Dindiremediğim bir acı taşıyor yüreğim…’ der Mevlana” sözleriyle konuşmasına başlayarak, asrın felaketinde alınan yaralardan derin üzüntü duyduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Tuncel: “Dua, Sevgi, Sabır ve Yardımlaşma Yaraların Sarılmasında En Büyük İlacımız Olacak...”

Prof. Dr. Tuncel konuşmasına şöyle devam etti;

“Yüreğimizde ne çok acı var… Tarifsiz acılar içinde olduğumuz bu günlerde gözümüz yaşlı, gönlümüz yaslı… Ülkece çok büyük bir felaketi, korkunç bir yıkımı yaşadık. 6 Şubat sabahı kara bir güne açtık gözlerimizi. Çukurova Üniversitesi ailesi olarak, her biri paha biçilmez bir değer olan genç evlatlarımızı yaşadığımız bu yıkıcı afette kaybetmenin derin hüznü içerisindeyiz. Acımız tarifsiz…  Acımız çok büyük… Hayatlarının baharında yitirdiğimiz bu pırıl pırıl evlatlarımızı asla unutmayacağız… Unutturmayacağız… Onlar kalbimizde yaşıyorlar… Bu genç yüreklerimiz Çukurova Üniversitesi topraklarında var olmaya devam edecek, filizlenecek ve her biri ulu birer çınar ağacı olacaklar… Ve onlar hep var olacaklar… Dua, sevgi, sabır ve yardımlaşma bu yaraların sarılmasında en büyük ilacımız olacak... Tüm canlarımıza Allahtan rahmet diliyorum.”

42 Can Adına 42 Fidan Toprakla Buluştu

Anma konuşmasının ardından depremde hayatını kaybeden 42 öğrenci ve personelin fotoğraflarından oluşan gösterim, katılımcılar tarafından duygu dolu anlar yaşanarak izlendi.

Daha sonra Kongre Merkezi doğusundaki alanda, depremlerde hayatını kaybeden Çukurova Üniversiteli adına fidanlar toprakla buluşturuldu.

Anma töreni Kuran-ı Kerim tilaveti ve depremde hayatını kaybedenler için yapılan dua ile son buldu.

  Bu haber 424 defa okunmuştur.   Editör: Yusuf Kahraman   Kaynak: https://ilkgunhaber.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Genel Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI