Adana’da yapılacak çalışmalara yönelik yol haritası belirlendi

Vali Köşger, Ortak akıl ve işbirliği ruhuyla hareket ettiğimiz sürece Adana’mızın geleceğin bugünden daha iyi olacağına yürekten inanıyorum.

Yayınlama: 25.04.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Vali Sayın Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında düzenlenen toplantıda; Adana’da yatırım programında bulunan OSB, küçük sanayi siteleri ve büyük ölçekli projelerin mevcut durumu değerlendirilerek yapılacak çalışmalara yönelik yol haritası belirlendi.
Makam toplantı salonunda yapılan toplantıya; Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Rifat Duran, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hasan Alan, Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram ve ilgili yetkililer katıldı.
Toplantıda kısa bir açıklamada bulunan Vali Köşger, ülkemizin önde gelen sanayi şehirlerinden olan Adana’mızın mevcut sanayi altyapısını daha da güçlendirecek hususları ele aldıklarını dile getirdi.
Önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmalar için belirledikleri yol haritasıyla Adana’nın sanayi potansiyelini daha da artırmayı hedeflediklerini dile getiren Vali Köşger, “Bu doğrultuda şehrimizin tüm sanayi dinamikleriyle, ilgili kurumlarımızla eşgüdüm için çalışmaya devam edeceğiz.

Ortak akıl ve işbirliği ruhuyla hareket ettiğimiz sürece Adana’mızın geleceğinin bugünden çok daha iyi olacağına yürekten inanıyorum. Devletimizin Adana’ya sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek bu güzel sanayi şehrini hak ettiği konuma taşıyacağız.” dedi.
Adana Hacı Sabancı OSB, Kozan OSB, Ceyhan OSB, Ceyhan Enerji İhtisas OSB, Gıda İhtisas OSB, Sera İhtisas OSB, Su Ürünleri İhtisas OSB, Yumurtalık Serbest Bölge ile küçük sanayi siteleri ve Tekstilkent’e ilişkin istişarelerle devam eden toplantı, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.