Alzheimer Hastalığı ile ilgili halkı bilinçlendirme Toplantıları yapılıyor

Yüreğir Belediyesi Bekir Fevzi Yıldırım Sivil Toplum Merkezinde, Alzheimer Hastalığı ile ilgili halkı bilinçlendirme Toplantıları ve Hasta Yakınları Destek Grubu Toplantıları yapılıyor.

Alzheimer Hastalığı ile ilgili halkı bilinçlendirme Toplantıları yapılıyor
Yayınlama: 29.12.2022
A+
A-

İLKGUN HABER – Türkiye Alzheimer Derneği Adana Şubesi ve Yüreğir Belediyesi Protokol İmzaladı. protokole göre yıl boyunca Yüreğir Belediyesi Bekir Fevzi Yıldırım Sivil Toplum Merkezinde Alzheimer Hastalığı ile ilgili halkı bilinçlendirme Toplantıları ve Hasta Yakınları Destek Grubu Toplantıları yapılıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Türkiye Alzheimer Derneği Adana Şube Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Evlice imzalanan bu protokolle özellikle hasta yakınlarının kafalarındaki soru işaretlerini biraz olsun çözmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Evlice, yapılan toplantıların Ayrıca kaydının yapıldığını, toplantı sonrasında internet üzerinden de toplantılar yayınlanacağını ve izlenebileceğine işaret ederek, yıl boyunca Alzheimer hastalığı ile ilgili farkındalık projelerinin planlandığını Yeni projelerin ”alzheimer derneği adana şubesi”  instagram sayfasında yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.