Başakşehir’de lüks sitedeki eve giren hırsız kamerada

Başakşehirde özel güvenlikli lüks sitede, açık bırakılan pencereden girerek, 150 bin lira değerinde ziynet eşyası ile 50 bin lira nakit para çalan hırsız yakalandı. Daha önceden 52 suç kaydı bulunan şüphelinin hırsızlık yaptıkları anlar güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Yayınlama: 19.07.2022
A+
A-

Başakşehir’de 9 Temmuz 2022 tarihinde özel güvenlik bulunan lüks sitede oturan F.D. polise başvurarak evinden hırsızlık yapıldığını söyledi.  Mağdur F.D., evine giren hırsızın yaklaşık 150 bin lira değerinde ziynet eşyası ile 50 bin lira nakit parasını çaldığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada hırsızın güvenlik kameraları tarafından görüntülendiğini belirledi. Görüntülerde site içindeki binalar arasında yürüyen şüphelinin, giriş kat dairesinin Fransız balkon kapısının sıcak nedeniyle açık bırakıldığını görünce daireye girdiğini tespit etti. Kısa bir süre içerde kalan hırsızın daha sonra aynı balkon kapısından dışarı çıktığı ve atlayarak kaçtığı belirlendi.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri kimliğini tespit ettiği şüpheli Adem A.(29)’u gözaltına aldı. Şüphelinin daha önceden 52 suç kaydı bulunduğu ayrıca 11 aranma kararı bulunduğunu belirlendi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.