BAŞKAN ÇALIŞKAN’DAN KADİR GECESİ MESAJI

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Kadir gecesi dolayısıyla bir kandil mesajı yayımladı.

Yayınlama: 04.04.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Kadir gecesi dolayısıyla bir kandil mesajı yayımladı. Recep Çalışkan şunları kaydetti:

“Bütün insanlık ve kainat ile ilgili planlamanın yapıldığı, değeri çok yüce, ilahi kudretin ve rahmetin çokça tecelli ettiği müstesna bir gece olan Kadir gecesinde indirilen Kur’an-ı Kerim, insanlığa rahmet ve rehber olarak hayatları tanzim etmektedir. Kadir gecesi, kuşkusuz Kur’an’ın hayatlara indirilmeye başlandığı bir gece olması hasebiyle faziletli bir gecedir ki, Yüce Allah(cc) bu gecenin ehemmiyetini bizlere Kadr suresinde apaçık bildirmektedir. “Bin aydan daha hayırlı” olduğu ifade edilen bu gecenin kıymetini her tekrarında yeniden anmak ve idrak etmek, Mü’minlerin üzerine tabiri caizse bir borçtur. Yaratılış amacımızı bildiren yüce kitabımız, mutlu ve huzurlu bir dünya hayatı ile sonsuz lütuflarla dolu ahiret hayatını nasıl kazanabileceğimizi bizlere bildirir.

Kur’an ayı olan Ramazan, oruç ibadetiyle ruhları arındırırken Kadir gecesi de insanın ne kadar yüce bir kelam ile muhatap olduğunu hatırlatır. Kadir gecesi, kıymet gecesidir. Melekler, Rablerinin bilgisi, planı ve iradesi dahilinde o gece peyderpey inerler de inerler! Şafak sökünceye, tan yeri ağarıncaya kadar, bu böyle devam eder, gider. Böylesine muazzam bir gecenin beşer için ne denli önemli olduğunu unutmamak gerekir.

Tüm acziyetiyle ve hatalarıyla Rabbine yönelmesi umulan insan, pişmanlıklarını arz ederek, hataları için bağışlanma dileyerek ve bol bol dua ederek bu geceyi idrak etmelidir. Çalışkan, Filistin’de, Gazze’de, Doğu Türkistan ve Tüm İslam dünyası üzerinde oynanan oyunları görebilecek ferasete sahip olunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

İsrail, bölgemiz ve tüm dünyanın huzur ve barışı için en büyük tehdit olagelmiştir. Bugüne kadarki sözlü kınamaların hiçbiri İsrail’in Filistin’deki işgali ve katliamlarını engelleyememiştir. Her seferinde görülmüştür ki İsrail, sadece ama sadece güçten anlamaktadır. Bugün bir kez daha açık ve net olarak ilan ediyoruz ki; biz, dost ve kardeş Filistin halkının her daim yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz!

Çalışkan şunları söyledi: Kur’an Hakikatlerine yüzümüzü döndüğümüz gün kurtuluş başlayacaktır. Cenab-ı Allah bu mübarek gecelerin hürmetine tüm sıkıntı içindeki kardeşlerimize ferahlık versin. Dualarımız ve gayretli çalışmalarımız ülkemizin birlik ve beraberliğini artırsın. Tüm dünya Müslümanlarının Kadir gecesini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan (cc) niyaz ederim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.