BCCT Olağan Genel Kurulu Yapıldı

BCCT – Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Chris Gaunt OBE ve Başkan Yardımcılığı’na Tamsyn Sarah Mileham seçildi.

Yayınlama: 03.05.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – BCCT – Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Genel Kurul sonucunda, Yönetim Kurulu Başkanlığına Chris Gaunt,OBE ve Başkan Yardımcılığı’na Tamsyn Sarah Mileham seçildi. BCCT’nin, yeni Yönetim Kurulu üyeleri Anthony James Philipson, Alan Mellaart, Mark Richardson, Tayfun Uygur,ve Görkem Kiriş Gümüşel oldu.
Genel Kurul öncesinde Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve Doğu Avrupa ve Orta Asya Ticaret Müsteşarı Kenan Poleo, BCCT'nin Birleşik Krallık ve Türkiye arasında iş köprüsü kurma konusunda kilit bir role sahip olduğunu söyledi ve BCCT'nin iki ülke için ticari ortaklıkları için karşılıklı kazanımları arttırmaya nasıl öncelik verdiğine şahit olduğunu ekledi.
BCCT Yönetim Kurulu Başkanı Chris Gaunt,OBE geçmiş dönemde yapılan çalışmaları özetleyen bir konuşma yaptı. Konuşmasında Birleşik Krallık ve Türkiye arasında ticari ilişkileri ve yeni iş birliklerini geliştirmek hedefiyle BCCT’nin 137 yıldır ticari köprü görevini üstlendiğini belirterek, 2023 yılının Türkiye-Birleşik Krallık ticari ilişkileri açısından olumlu geçtiğini söyledi.

Pandemi döneminin durgunluğunun aşılmakta olduğuna dikkat çekerek, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 28 milyar dolara yükseldiğine, pandemi öncesinde bu hacmin 23 milyar dolar civarında olduğuna vurgu yaptı. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin çok pozitif yönde olduğunu, her iki ülke ekonomisinin de en üst düzeyde fayda sağlayacak şekilde gelişim gösterdiğini ifade etti.

Gaunt, BCCT’nin 2024’yılı ve sonrasında da şirketler için yüksek kalitede “Business Service” hizmeti sunmaya ve ayrıcalıklı iş ağı oluşturma faaliyetlerine devam edeceklerini kaydetti.
Ülkelerde karşılıklı olarak, daha fazla yatırım için büyük bir iştah artışı gözlemlendiğini ifade ederek, Serbest Ticaret Anlaşması’nın daha da genişletilmesi ile her iki ülkede ticaret alanında yatırımların hızlanacağına dikkat çekti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.