BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI ADAY ADAYI KAN ÖZEL GEREKSİNİME İHTİYAÇ DUYAN ÇOÇUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI ADAY ADAYI KAN ÖZEL GEREKSİNİME İHTİYAÇ DUYAN  ÇOÇUKLARLA BİR ARAYA GELDİ
Yayınlama: 07.12.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Milliyetçi Hareket Partisi’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Huriye Küpeli Kan, Sarıçam ilçesi Şehit İslam Akyüz Ortaokulunun özel eğitim öğrencileri, onların kıymetli aileleri ve öğretmenleriyle kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

5 yıldır Vali Yardımcısı olarak görev yaptığı Adana’nın, tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla ziyaretlerini sürdüren Başkan Aday Adayı Huriye Küpeli Kan, özel öğrencilerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

“Sevginin Olduğu Yerdeyiz”

Görev süresi boyunca eğitim, kültür, sanat, kadın ve çocuklara yönelik yürütülen faaliyetlere öncülük eden Başkan Aday Adayı Huriye Küpeli Kan, her çocuğumuzun çok özel olduğunu ifade ederek “Öncelikle şunu söylemeliyim ki özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklarımız, engellilerimiz ve onların aileleri toplumumuzun en hassas parçası. Onların gerek eğitim hayatında gerekse sosyal hayatta karşılaştıkları sorunları aşmak da bizlerin başlıca sorumluluğudur.

Özel gereksinime sahip çocuklarımızın eğitim, sağlık, sosyal katılım ve diğer ihtiyaçlarına odaklanan bir anlayışla harekete geçerek bu çocuklarımızın potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz sevginin olduğu yerdeyiz. Bu konuda toplumumuzdaki farkındalığı da arttırmak gerekiyor.” dedi.

Engellerin, birlikte aşıldığında daha hafiflediğine vurgu yapan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Huriye Küpeli Kan; tüm farklılıkları bir zenginlik olarak gören,
yardımlaşma ve dayanışma kültürüyle yoğrulmuş bir medeniyetin mensubu olduğumuzu hatırlattı ve üçüz çocuk sahibi bir anne olarak bu konuda daha fazla hassasiyeti olduğunu sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.