ÇELEBİ, TÜRKİYE’YE BAHARI GETİRECEĞİZ!

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, AKP Milletvekili Aday’ının şehrin değişik yerlerine astırdığı afişlerle ilgili basın açıklaması düzenledi, sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

ÇELEBİ, TÜRKİYE’YE BAHARI GETİRECEĞİZ!
Yayınlama: 03.05.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, AKP Milletvekili Aday’ının şehrin değişik yerlerine astırdığı afişlerle ilgili basın açıklaması düzenledi, sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

CHP İl Başkanı Çelebi, geçtiğimiz gün AKP milletvekili adayı densiz bir müfterinin, şehrimizin farklı noktalarına astırdığı ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalan içeriklerle hedef alan afişler hakkında yasal sürecin başlatıldığını ve bu alçaklığın cezasız kalmaması için sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin basın açıklaması: Demokratik yollarla seçim kazanamayacağını gören iktidar partisi ve mensupları her gün farklı provokasyonlarla, partimize ve genel başkanımıza alçakça saldırmaktadır. Türkiye’nin yarınları için söyleyecek sözü kalmayan, vatandaşın derdine derman olamayan, sayılı günleri kalan tükenmiş, saldırgan bir iktidarla karşı karşıyayız.

Siyasi nezaketten, ahlaktan ve vicdandan nasibini almamış müfteriler; yalan, iftira ve karalama kampanyası ile bu seçim sürecini kendilerine yakışır biçimde sürdürmeye devam etsinler. Biz ise vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek, ülkemizi aydınlık bir Mayıs sabahına kavuşturmak için çalışmaya devam ediyoruz.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, seçimleri kaybedeceğini anlayan siyasal iktidar, toplumu geren, kutuplaştıran provokasyonlara umut bağlayacak kadar acze düşmüştür. Kendisine oy vermeyen, farklı düşünen herkesi ‘’Terörist, Fetöcü’’ diye karalayan

bu zihniyete en büyük cevabı milletimiz sandıkta verecektir. Halkımız kavgadan, şiddetten ve nefret dilinden usanmış; huzura, barışa ve adalete susamıştır. Baskının, zulmün son bulmasına; özgürlüklerin egemen olmasına az kaldı.
Tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki; Cumhuriyet Halk Partili kadrolar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sevgi, barış ve kardeşlik dilini kullanmaya devam edecektir. Öte yandan aynı kadrolar her türlü provokasyona ve saldırıya karşı tüm örgütü ile mücadele edecek ve bu faşizan baskıya asla boyun eğmeyecektir.

Halkımızın ferasetine güveniyoruz. Sağduyu kazanacak, sevgi kazanacak, Türkiye kazanacak. Milletimizin desteği ile bu karanlık dönemi kapatıp Türkiye’ye baharı getireceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.