CHP İl Başkanı Tanburoğlu: “6 Şubat Depremlerini unutmadık, unutturmayacağız”

CHP Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu, Adana’mızın da içinde bulunduğu, 11 ili kapsayan 6 Şubat 2023’te meydana gelen ve bölgemizi ve ülkemizi derinden etkileyen depremlerin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu, Adana’mızın da içinde bulunduğu, 11 ili kapsayan 6 Şubat 2023’te meydana gelen ve bölgemizi ve ülkemizi derinden etkileyen depremlerin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Deprem dolayısıyla hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

ÜLKEMİZ BÖYLE ACILARI BİR KEZ DAHA YAŞAMASIN

Asrın felaketi olarak adlandırdığımız 6 Şubat 2023 depremin üzerinden bir yıl geçtiğini ifade eden Başkan Tanburoğlu mesajının devamında şu sözlere yer verdi:  “Cumhuriyet tarihimizin en büyük ve en acı depreminin üzerinden bir yıl geçti. Ülkemizin her köşesinde, vatandaşlarımızın kalbinde hüzünlü izler bırakan ve yüreklerimizi dağlayan 6 Şubat depreminin yıl dönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır diliyorum. 6 Şubat acı bir şekilde deprem bölgesi olduğumuz gerçeğini bir kez daha bizlere gösterdi. Bu tarz felaketin bir daha yaşanmaması için tedbir almak zorundayız. Gelecekte de aynı şeyleri yaşamamak için önemler almalıyız. Depremin hepimiz de bıraktığı izi acı bir şekilde maalesef gördük.  Ülkemizi ve milletimizi derinden etkileyen bu acı felaketlerde kaybettiğimiz canlarımızı unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde, depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyor, böyle acıların ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.