CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin Seçim Çalışmalarına Hız verdi

Cemevleri, geri dönüşüm işçileri ve katledilen genç kızın ailesini ziyaret eden Seyhan Belediye başkan adayı Oya Tekin, toplumsal barışın Seyhan’da sağlanabilme hedeflerini anlattı.

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin Seçim Çalışmalarına Hız verdi
Yayınlama: 22.02.2024
Düzenleme: 22.02.2024 19:42
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Av. Oya Tekin, sahadaki seçim çalışmalarına hız vererek, toplumun farklı kesimleri ile görüşmeye devam ediyor.

Geçmiş dönemlerde CHP’den milletvekili adayı olan, uzun zamandır da Adana İl Kadın Kolları Başkanlığını sürdüren Tekin, bu süreçte siyasette kadın temsilini arttırmaya ve kadın yoksulluğu ile mücadeleye yönelik çalışmalarına ağırlık vereceğini belirtti.

Cemevi Ziyaretleri

Adana’daki Cemevlerini ziyaret eden Oya Tekin Alevi yurttaşlarla bir araya gelerek “Katılımcı Yönetim” anlayışından söz etti ve yurttaşların sorunlarını dinleyerek notlar aldı. Kimsenin kendisini “öteki” olarak hissetmeyeceği, toplumsal barışın egemen olduğu bir Seyhan’ı birlikte nasıl inşa edeceklerini anlattı.

Geri Dönüşüm İşçileri İle Bir Araya Geldi

Atık malzemeler toplayarak geri dönüşüme büyük katkı sağlayan emekçilerle de bir araya gelen Oya Tekin, onların örgütlü mücadelelerini taktir ve hayranlıkla karşıladı. Taleplerini dinledi ve birlikte yapabilecekleri projelerden söz etti. Adaylığı öncesinde de emek mücadelesine aktif destek olan Oya Tekin, her emek kolunun dertlerini dinleyip, sorunlara yönelik çözümler getirmeye devam edeceklerini vurguladı.

Cinayet Kurbanı İpek Akgül’ün Ailesini Ziyaret Etti

14 Şubat günü tabancayla başından vurularak katledilen 18 yaşındaki İpek Akgül’ün ailesini ziyaret eden Oya Tekin, geçmişten bu yana şiddet mağduru kadınlar için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Seyhan’da güvenli ve şiddetsiz bir kent yaratma hayalinin altını çizdi. Kadınların toplumsal hayattan ve iş hayatından dışlanması, yoksulluk ve şiddete mahkum edilmesi gibi sorunlarla başa çıkmak için çok sayıda projeyi hayata geçirmeyi hedeflediğini kaydederken, başkan adaylığında da önceki yaşantısındaki gibi aktivist tavrını sürdürdüğü gözlendi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.