ÇÖZ-DER Başkanı Ahmet Ataş’tan Engelsiz Aile ve Çocuk Festivali müjdesi

Yayınlama: 19.11.2021
A+
A-

İLKGÜN HABER – Sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Engelsiz Aile ve Çocuk Festivali”nin düzenleneceğini söyleyen Çukurova Özürlüler Derneği (ÇÖZ-DER) Başkanı Ahmet Ataş, Festivalimiz için 19 Kasım günü standlarımızın kurulumunu yapmayı düşünüyoruz. Adana Valisi Süleyman Elban ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da festivale destek vereceğini açıklayarak, tüm Adanalıları festivale davet etti.

Dernek olarak 10 bin üyeleri ile birlikte kan bağı olmasa da sadakat içinde olan büyük bir aile olduğunu iddia eden Başkan Ataş, “Dernek üyelerimiz ve ailelerine bireysel taleplerin dışında, toplumsal ihtiyaçlarını karşılayacak dilenci kültüründen uzak, ekonomik ve sosyal projelerle desteklerimiz devam edecek.

10-11-12 Aralık 2021 tarihlerinde, engelli üyelerimizin de açacağı stantlarda yöresel ürünlerin yanı sıra tanınmış markalar da stand açarak festivalimize gelen misafirlerimize satış yapılacak. 2 Ocak Pazar günü ise iki engelli çiftimizin nikah töreni icra edilecek. Adana Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun belirleyeceği kurallara uyulacaktır” dedi.

Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi ve Çukurova Belediyesi’nin desteklediği, ÇÖZ-DER’in proje yürütücülüğünde, ilkkez düzenlenecek olan “Engelsiz Aile ve Çocuk Festivali”nin geleneksel hale getirileceğini açıklayan Çukurova Özürlüler Derneği Başkanı Ahmet Ataş, Konser Koordinatörlüğünü ise Araştırmacı-Yazar-Halk Ozanı Mansur Ekmekçi yürütecektir dedi.

Ayrıca, festival boyunca; Ses Sanatçıları Arifhan, Fatma Akyüz Güher, Uğur Kaya, M. Ali Kocaman, Ayhan Cankurt, Gül Kocabıyık, Halk Şairleri Tahir Görenli, Oruç Çakmak (Çataloğlu), Şair-Yazar Alper Demir, Ressam Meliha Bilgin, Sanatçı-Gitarist Berkant Sonugelen, Halil Nagaş Yönetiminde tiyatro oyunu, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi’nin halk oyunları ekipleri sahne alacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.