Çukurova GİAD başkan adaylarını dinliyor

Çukurova Genç İşadamları Derneği, 31 Mart’ta Adana’yı yönetmeye talip belediye başkan adaylarıyla üyelerini buluşturan toplantılar başlattı.

Çukurova GİAD başkan adaylarını dinliyor
Yayınlama: 10.03.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Çukurova Genç İşadamları Derneği, 31 Mart’ta Adana’yı yönetmeye talip belediye başkan adaylarıyla üyelerini buluşturan toplantılar başlattı.

Dernek Hizmet binasında gerçekleşen ilk toplantıya Cumhur İttifakı AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir ve MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler konuk oldular.

Adaylara katıldıkları için teşekkür eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, her siyasi partiden başkan adayının ortak paydasının kentine hizmet olduğuna dikkat çekti. Yol, su, temizlik, ulaşım, kanalizasyon, altyapı gibi hizmetlerin belediyelerin zaten yapması gereken asli hizmetler olduğuna dikkat çeken Sakarya, vizyon projelerle
Adana’nın ‘Dünya kenti’ yapılarak, kentten kaliteli beyin göçünün önlenmesini istediklerini söyledi.

Adana’ya katkı koyacak her vizyon projenin kentin geleceğinin şekillenmesi açısından da büyük önemi olduğunu bildiren Sakarya, “Bizim konuşmamız gereken dünya kenti Adana yolunda yapılması gereken, Adana’nın çehresini değiştirecek, eski görkemli günlerine kavuşturacak vizyoner projeler, yaşayanları mutlu edecek projelerdir. Mutluluk, refah, memnuniyet şehrin içinden başlar.

Benim çocuğum bu şehre geri dönmeyi hayal etmeli, bu şehirden gitmeyi hayal etmemeli. Bir Adanalı olarak
tüm adaylardan isteğim. Adana’nın mutluluğunu sağlayın. Hizmet yaparken Adana’nın kültürünü, sosyal yapısını, Adanalının gelecek beklentilerini göz ardı etmeyin.

Çukurova GİAD olarak 2014’te yaptığımız bir araştırmada Adana, Türkiye’de en çok sinema koltuğuna, tiyatro koltuğuna sahip 3’üncü kentti. Adana’nın çok ciddi kültürü var. Bu kentin kültürüne, geleceğine yapacağınız yatırım
da bu nedenle çok önemli. Kenti büyüteceksek dışarıdan gelecek kaliteli göçle büyüteceğiz. Kaliteli göç almak için de kaliteli kent yaratılmalı” dedi.
PROJELERİNİ ANLATTILAR
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir ve MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler de, projelerini anlattılar, Çukurova GİAD üyelerinin sorularını cevaplandırdılar. Daha yaşanılabilir bir Çukurova’yı halka kazandırmak için projeler hazırladıklarını bildiren Cingözler, 31 Mart’ın Adana ve ilçelerine hizmetin fırsatı olduğunu kaydetti. Nitelikli göçle kentin kaybının kabul edilebilir olmadığını ifade eden Cingözler, “Bu dönemin Adana için büyük şans olduğunu düşünüyorum. Fatih başkanımla birlikte el ele verip, ilçemizi, Adana’mızı, yaşadığımız şehrimizi güzelleştirmek için çalışacağız. Adana artık güzel hizmeti, güzel hizmetle buluşmayı hak ediyor. Biz bunun için yola çıktık” dedi.
ÇUKUROVA GİAD’A ÖVGÜ
Çukurova GİAD’ın uzun süredir projeleriyle Adana’ya katkı sağladığını vurgulayan Kocaispir de, “Hakkını teslim etmek gerekir. Çukurova GİAD, uzun zamandır gereksiz polemiklerle değil, projeleriyle gündeme geldi ve güzel işler yaptı. Çok kıymetli insanları Adana’ya getirdiniz. Adana’ya katkı sağladınız. Bu binayı yapmış olmanız bile çok kıymetli. Fiziki bir binadan ibaret değil, vizyonu da gösteriyor” dedi.

5 yıldır Yüreğir Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan Kocaispir, şöyle konuştu: “Bir inanmışlık ve adanmışlık içerisindeyiz. Sahada insanların artık Adana’da hiçbir şeyin eskisi gibi olmaması ve yeni bir dönemin başlamasında büyük bir irade ve inanç içerisinde olduklarını görüyorum. Hangi siyasi görüşte olursa olsun insanlar artık Adana’da yeni bir dönem başlasın istiyorlar. Bir şehri güvenilir ve nitelikli kılan sadece orada yapılan hizmetler değildir. Bir şehri nitelikli ve keyifli kılan orada yaşayan güzel insanlardır.

Madem adanmışlık ruhuyla ve inançla hareket ediyoruz, madem toplum hiçbir şey eskisi gibi olmasın, yeni bir dönem başlasın beklentisi içerisinde, bize de Adana’da heyecan uyandıracak ve bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projeler ortaya koymak yakışır.

Kurumların imkan ve kabiliyetini bu şehre getirmek zorundayız. Adana’da artık ‘ben yaptım, oldu’ devri bitsin. Adana’ya artık istişare, ortak akıl ve demokratik yönetim kültürü gelsin. Bu şehrin insanlarına hizmet edecek kişileri seçiyoruz. Siyasi görüşümüz tabi ki duruşunuz ama artık Adana’da bir şeyler değişsin. Adana’da yaşamımızın kalitesi yükselsin.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.