Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!
Yayınlama: 27.10.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 29 Ekim Cumhuriyet
Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP’li Bulut’un mesajı: Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan
Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın onurunu, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.
Atatürk’ün en büyük iki emanetinden biri olan Cumhuriyet, “bilhassa kimsesizlerin kimsesi” bir çağdaşlaşma devrimidir. Ekonomiden eğitime, tarımdan şehirciliğe, kültürden sanata bir ulusun yeniden varoluşudur.
Temelinde, “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti, eşitlik” anlayışı olan Cumhuriyet, karanlığa bir başkaldırı, aydınlığa doğan bir güneştir. İçeride egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesidir.
Cumhuriyet değerlerini aşındırmak, Cumhuriyet’in kurucu felsefesi ve ilkelerini ortadan kaldırmak için beyhude çabalar içerisinde olanlar bilmelidir ki Cumhuriyetimiz ilelebet var olacak, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız kararlılıkla sürecektir.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, en büyük bayramımızdır. Cumhuriyetin 100. yılını bahaneyle geçiştirmek isteyenlere karşı bizler, ellerinde bayrak, kalplerinde Atatürk sevgisiyle sokağa dökülen milyonlarla, meydanlarda, fener alaylarıyla, coşkuyla kutlayacağız.
Varlıklarını, oturdukları koltukları Atatürk’e ve Cumhuriyete borçlu olduğunu inkâr edenlere sözümüz, “Bir asırdır, bizim için Cumhuriyet asıldır!” Ülkemizin üzerine kâbus gibi çöken “Tek Adam” rejimine karşı; bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran ve bugünlere taşıyanların kararlılığıyla değişecek, yenilenecek ve yeniden başaracağız.
Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımıza olan

inancımla Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’e, kahraman silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunar; ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.
Yaşasın Cumhuriyet!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.