“Dans Adrenalin” AKM’de sahne alıyor

Işık tasarımını Taner Aydın’ın, kostüm ve dekor tasarımını Olcay Engin Kaymaz’ın üstlendiği “Dans Andrenalin”, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak….

“Dans Adrenalin” AKM’de sahne alıyor
Yayınlama: 03.12.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, beş parçadan oluşan “Dans Andrenalin” adlı programıyla 2023-2024 sanat sezonuna başladı.

Kasım ayında prömiyer yapan programla seyirciyi sahneye adeta kilitleyen bir performans sergileniyor. Işık tasarımını Taner Aydın’ın, kostüm ve dekor tasarımını Olcay Engin Kaymaz’ın üstlendiği “Dans Andrenalin”, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Adı gibi andrenalin dolu gösterinin biletleri Türkiye’nin lider etkinlik biletleme platformu Biletinial’da.

Programda; önceki sezonlarda MDTistanbul ile çalışmış Koreli koreograf Dong Kyu Kim’in yeni parçası “Seni Görüyorum”, MDTistanbul sanatçılarından Alper Marangoz’un “Bahar” ve değişen kastıyla tekrar sergilenecek olan “Koz” adlı çalışmaları, topluluğun yeni koreograflarından Ferhat Güneş’in “RE-Side” adlı kısa filminin sahne uyarlaması olan “RESIDE/Düşler 3 Kere Görülmeli” ve tanınmış birçok dans topluluğunun koreograflığını sürdüren İhsan Rüstem’in “Anikka” adlı yeni çalışması yer alıyor.

Kostüm tasarımlarında
ileri dönüşüm ve karbon ayak izinin azaltılmasına dikkat çekildi

Sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken MDTistanbul’un “Adrenalin” gösterisi, ileri dönüşüm ve karbon ayak izinin azaltılmasına kostüm tasarımıyla dikkat çekerken, seyirciye de yeni koreografilerle farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.