DEVA Partisi Adana’da 5 İlçede Adayını açıkladı

DEVA Partisi Adana’da 5 İlçede Adayını açıkladı
Yayınlama: 30.12.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla Ankara’da Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı düzenledi. Toplantıda aralarında Adana’nın 5 ilçe belediye başkan adayının da bulunduğu 75 belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtıldı.
Tanıtımda Adana’dan 5 adayın ismi açıklandı. Karaisalı’da Ayhan Avcı,
Kozan’da Veli Küçük, Sarıçam’da Cengiz Yalman, Pozantı’da Mehmet Emin Kaya, Yumurtalık’ta Uğur Karataş belediye başkan adayı olarak açıklanan isimler oldu.
Toplantı ve adaylar hakkında konuşan Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, şu açıklamada bulundu: “Milletimize hizmet ve yerel yönetimlerde adalet için yoğun bir mesaiyle çalışarak belirlediğimiz belediye başkan adaylarımızı ilan etmeye devam ediyoruz.

Bugün Adana’dan da 5 ilçemizin belediye başkan adayını açıklayarak DEVA Belediyeciliği için Adanalı hemşehrilerimizin iradesine ve takdirine sunduk. Birbirinden değerli, farklı nitelikleri olan, toplumla iç içe, toplumu tanıyan, toplumun neye ihtiyacı olduğunu bilen adaylarımızı tebrik ediyor; ülkemiz ve Adanamız için hayırlı olmasını temenni
ediyorum. Adaylarımıza; ülkemize, milletimize ve Adanamıza hizmet
konusunda duyduğum güvenle, 31 Mart yerel seçimlerinde başarılı olacaklarına ve Adana’yı DEVA Belediyeciliği ile hak ettiği yere taşıyacaklarına canı gönülden inanıyorum.”
Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi süreçte belediyelerin durumuna da değinen Kısacık; Partimizin kurulduğu günden bugün Türkiye’nin; liyakatli, adaletli, hukuka bağlı, şeffaf ve ulaşılabilir olma niteliklerine sahip siyasi ve yönetim mekanizmalarına ihtiyaç duyduğunu
söylemiştik.

Gelinen noktada aynı husus yerel yönetimlerimiz için de geçerli.
İktidarın yerel yönetimleri asıl kuruluş, işleyiş ve hizmet anlayışından saptırıp; kayırma, rant devşirme, yolsuzluk, haksız kazanç, israf ve daha kötüsü siyasetin finansman aracı haline getirdiğini görüyoruz. Biz, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde, DEVA Belediyeciliği anlayışımızla; yolsuzluktan arınmış, hukuka bağlı, katılımcı, ulaşılabilir, ayrımcılıktan arınmış, kaynaklarını siyasete değil halka hizmet için etkin, etkili, verimli kullanan belediyeler için yola çıkarak, 31 Mart yerel seçimlerinde milletimizin iradesine talip olduk.
Kadrolarımızla, adaylarımızla milletimizin de takdiriyle başarılı olacağımıza inancım tamdır.”, sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.