Dursun Özbek: Galatasaray şanlı geçmişiyle Cumhuriyet tarihinin en önemli spor kulübüdür

Galatasaray Kulübü, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100üncü yılı dolayısıyla Galatasaray Adasında özel bir resepsiyon düzenlendi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbekin üyelerle bir araya geldiği resepsiyonda Özbek bir konuşma yaptı.

Dursun Özbek: Galatasaray şanlı geçmişiyle Cumhuriyet tarihinin en önemli spor kulübüdür
Yayınlama: 30.08.2022
A+
A-

Bugünün Türk ulusu için çok önemli bir gün olduğunu dile getiren Dursun Özbek, şunları söyledi: “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı. Tam 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde Türk milleti tek yürek oldu ve vatanın bağımsızlığı için en önemli zaferi kazandılar. 30 Ağustos sadece kazanılmış bir savaş değildir. 30 Ağustos bu milletin birlik olduğunda neler yapabileceğinin kanıtıdır. Biz Galatasaraylılar olarak bu iradeyi kurucumuz Ali Sami Yen ve arkadaşlarının dediği gibi, hedefimiz Türk olmayan takımları yenmek diyerek yaşatıyoruz. Birlik ve beraberliğin getirdiği çok önemli şeyler var. Şu anda adamızdayız. Biz aynı zamanda mali bağımsızlığımızı kazanmamız için burada hep beraberiz ve bu savaşı birlikte veriyoruz. 30 Ağustos, Türk milletinin bağımsızlık ruhudur. Galatasaraylılar olarak cumhuriyetimizin kurulduğu günden bugüne kadar vatanımıza hizmet etmek için buradayız. Bu bayrağı layığıyla taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Türk milletin şanlı tarihinde birçok zafer bu şekilde inanarak kazanılmıştır. Biz de aynı inançla daha büyük zaferler için çalışıyoruz. Galatasaray şanlı geçmişiyle Cumhuriyet tarihinin en önemli spor kulübüdür, Cumhuriyet’in yüzü Galatasaray’dır. Galatasaray’ı daha büyük başarılara ulaştıracağız.”

“YAŞASIN GALATASARAY, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

“Gazi Mustafa Kemal’in izinde, O’nun ilke ve hedeflerini gelecek kuşaklara aktaracağız” diyen Özbek, “Bu vesileyle O’nu ve çok değerli silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum. Bu önemli günü kutlamak için Kalamış’tan yola çıkıp adamıza geldik. Tam bir birlik ve beraberlik içindeyiz. Buradaki herkesin yüzü gülüyor. Bu birlik ve beraberlik sadece milletimiz için değil Galatasaray için de çok önemli. Özellikle bir kardeşime teşekkür etmek istiyoruz. Eray Yazgan çok kısa sürede buradaki organizasyonu tertip etti. Yine 100 yıllara diyerek kutlamalarımızın artık 100’üncü yıllara özel değil, her yıl bu şekilde yapılacağını söylüyorum. Yaşasın Galatasaray, ne mutlu Türküm diyene” dedi.

“MAYISLAR GALATASARAY’INDIR”

Resepsiyondaki konuşmasının ardından basın mensuplarına da ayrı bir açıklama yapan Dursun Özbek, takımın durumundan memnun olduklarını söyledi. 4 haftanın geride kaldığını hatırlatan Özbek, “Son maçta oynanan futboldan memnunduk. Takımda tabii ki bazı bölgelerde uyumsuzluk olduğunu gördük ancak bunlar da tamamlanacaktır. Bütünü itibarıyla baktığımız zaman çok iyi. Önümüzdeki haftalarda daha güzel bir Galatasaray seyredeceğiz, bazı eksiklerimiz var orayı da tamamladığımız zaman. Bu sene şampiyonlukta en iddialı takımın Galatasaray olduğunu düşünüyorum. Mayıslar Galatasaray’ındır” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.