Eski milli ve rekortmen yüzücü ile sutopu oyuncuları bir araya geldi

Türkiye genelinde eski milli ve rekortmen yüzücüler ile sutopu oyuncuları, Cumhuriyet’in 100. Yıl anısına İstanbul’da bir araya gelerek hasret giderdi.

Eski milli ve rekortmen yüzücü ile sutopu oyuncuları bir araya geldi
Yayınlama: 07.12.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Türkiye genelinde eski milli ve rekortmen yüzücüler ile sutopu oyuncuları, Cumhuriyet’in 100. Yıl anısına İstanbul’da bir araya gelerek hasret giderdi.

Organizasyon Komitesi üyeleri eski Federasyon Başkanı Dr. Haluk Toygarlı ile efsane Yüzme İhtisas Kulübü’nün milli sutopu oyuncusu Ali Uçansu, Türkiye genelinde eski federasyon başkan ve yöneticileri, milli sutopuculara ulaşarak etkinliğe davet ettiklerini, bunu geleneksel hale getireceklerini söylediler.

Tüm katılımcılara beyaz tişört dağıtıldı. Ayrıca ENKA Tesisleri’nde eski sporcular gösteri maçı yaptılar. Eski Sutopu Federasyonu Başkanı Vedat Akgül’ün Oteli’nde gerçekleşen gala yemeğinde tüm katılımcılar gönüllerince eğlendi.

Etkinliklere eski milli yüzücü ve Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen olmak üzere 300 kadar sporcu katıldı. Adana’dan etkinliğe Manş Denizi’i 9 saat 2 dakika rekor ile geçen ve Adana Demirspor YENİLMEZ ARMADA takımında ağabeyi rahmetli Mustafa Acet ile birlikte mayo giyen Erdal Acet, Milli sutopu oyuncuları Cemil Şahbaz, Zafar Çakırgil, Cabbar Yuva ile Dr. Serdar Aydın katıldı.

Adana Demirspor ve Galatasaray’ın, milli takımın eski sutopu kalecisi Fahri Yılmaz, Adanalı hemşehrilerini yalnız bırakmayarak hasret giderdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.