FATİH ERBAKAN’DAN AİLESİNİN SAĞLIK DURUMU VE KARANTİNA HABERLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Yayınlama: 04.11.2021
A+
A-

İLKGÜN HABER – Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, bir kısım medyada yalan yanlış bilgilerle yapılan haberlere tepki göstererek, kendisinin ve ailesinin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu, Koronavirüs ve aşı sürecine ilişkin daha önce söylediklerinin arkasında olduğunu belirtti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ailesinin sağlık durumu ve yanlış bilgiler içeren karantina haberleri ile ilgili videolu açıklamada bulundu.

Manidar Bir Durumla Karşı Karşıyayız

Erbakan kamuoyunu meşgul eden konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bilindiği üzere bazı medya kuruluşları şahsım ve ailemle ilgili bir karantina sürecini haber haline getirdiler. Yeniden Refah Partimizin 45 bin kişinin katıldığı 1. Büyük Kongresini, 81 il ve 900’den fazla ilçede teşkilatlanmasını, 200 bine yaklaşan üye sayısını, ülkemiz ve milletimiz için ortaya koyduğu kaynak paketleri ve projelerle ilgili kitapları karşısında gözleri görmez, kulakları duymaz olan bir kısım medyanın, bizimle ilgili böyle bir konuda haberi alır almaz hemen klavye başına oturup internet sitelerine haberi girmeleri ne kadar da manidar bir durumdur!.. Bizlere, Merhum Erbakan Hocamız’ın “Sizi gidiler sizi… Hemen gulu gulu dansına başladınız” sözlerini hatırlatan bir durumla karşı karşıyayız.”

Olmayan Oğlumuz Nedeniyle Karantinaya Nasıl Gireceğiz!?

Kulaktan dolma, yalan yanlış bilgilere dayalı karantina haberlerini eleştiren Erbakan, “Yapılan haberlere bakarsanız, “oğlumuza” virüs bulaştığı için ailece karantinaya girmişiz. Öncelikle bizim oğlumuz yok, iki tane kızımız var! ‘Olmayan oğlumuz nedeniyle nasıl karantinaya gireceğiz?’ gazeteci arkadaşlarımıza sormak lazım…” ifadelerini kullandı.

Ailemizden Hiç Kimse Güvenirliliği Tartışmalı PCR Testi Yaptırmadı

‘Burada doğru olan, eşim Beyza Hanım’a korona pozitif tanısı konuldu ve bu tanı geçerliliği ve güvenilirliği tartışmalı PCR testi ile değil, akciğer filmi görüntüsüyle konuldu.’ diyen Erbakan, “Bu tanı nedeniyle biz de temaslı olma şüphesi bulunduğundan kendimizi kısa bir süre izole etme kararı aldık. Dolayısıyla ailemizden hiç kimse, biz de dahil olmak üzere PCR testi yaptırmadık. Ortada böyle bir test sonucu da yok. ‘Güvenmediğiniz PCR testini neden yaptırıyorsunuz’ diyen bazı mihraklara bu gerçeği duyurmamız gerekir. Peki daha önce hiç PCR testi yaptırmadık mı? Evet tabii ki mecburen yaptırdık. Hiçbir şekilde güvenilir bir sonuç verdiğine inanmadığımız halde, hukuka aykırı İçişleri Bakanlığı genelgesi yüzünden uçağa binebilmek ve parti programlarımıza gidebilmek için mecburen test yaptırdık.” şeklinde konuştu.

Korona Süreciyle İlgili Dün Ne Söylediysek Bugün De Aynısını Söylüyoruz

Eşinin sağlık durumunun her geçen daha gün iyiye gittiğini, diğer aile üyeleriyle birlikte kendi sağlık durumuyla alakalı herhangi bir problem olmadığını belirten Erbakan, şöyle devam etti:

‘Diğer önemli bir konu da yine bazı mihrakların “Koronavirüsle ilgili ileri geri konuşuyordunuz bak sizi de etkiledi’ şeklindeki ifadeleridir. İyi de kardeşim biz hiçbir zaman “Koronavirüs diye bir şey yoktur” demedik ki… Biz tam tersine “bu virüs laboratuarda özel olarak üretilmiş hibrit bir virüstür, mikroskop görüntülerinde bu şekilde gözükmektedir” dedik

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.