Gençlerin ülke ekonomisine katkı sağlaması önemli”

Bir Gençlik Medya ve Reklam Ajansı kurucusu ve Genç MÜSİAD yönetim kurulu üyesi Kemal Taha Akgül, gençlerin ülke ekonomisine katkı sağlamasının büyük önem taşıdığını söyleyerek “Her ne kadar genç istihdam oranı OECD ortalamasının altında görünse de, biz var gücümüzle çalışarak üretmeli, ticari faaliyetlerimizde tek bir alana sıkışıp kalmamalı, sanatla uğraşmalı, yeni projeler yaratmalı ve tüm bunları yaparak ülkemize katkı sağlamalıyız” dedi. İlk hedeflerinin Türkiye’nin başarısını katlamak olduğunu dile getiren Akgül, ticarette başarıya ulaşmak ve yenilikçi teknolojileri görmek adına farklı ülkeleri ziyaret etmenin önemini vurguladı.

Gençlerin ülke ekonomisine katkı sağlaması önemli”
Yayınlama: 13.07.2022
A+
A-

 

Gençlerin ticari başarı sağlamak için yenilikçi teknolojiler ile tanışmasının önemli olduğunu ifade eden Akgül, “Bilişim teknolojilerinden yenilenebilir enerji kaynaklarına kadar çok geniş bir alan Türkiye’deki genç nüfus için keşfedilmeyi bekliyor. Bu alanda gerçekleştirilecek olan yeni projeler ve gençlerin bu projelere katılımının sağlanması, bir yandan Türkiye’deki genç istihdamı artırırken bir yandan da ülke ekonomisinin kalkınmasına katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

 “ÖĞRENCİLERİN İŞ DENEYİMİ KAZANMALARINI KOLAYLAŞTIRMAK GEREK”

 Gençlerin eğitim alacakları alanı seçerken doğru şekilde yönlendirilmelerinin okul ve iş hayatının dışında kalma riskini minimum seviyeye indireceğini dile getiren Akgül, “Gençlerin büyük bir kısmı iş deneyimi için mesleki eğitim ya da çıraklık gibi resmi programların dışında çalışıyor. Bu yüzden öğrencilerin işgücü piyasası ile yakından tanışmaları çok önemli. Örneğin mesleki eğitim programlarına iş tabanlı projelerin eklenmesi ya da bu projelerin arttırılması öğrencilerin iş deneyimi kazanmalarını çok daha kolaylaştıracaktır. Nihayetinde Türkiye’de genç istihdam ülkemizin kalkınması açısından büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Your browser does not support the video tag.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.