GÜNEY ROTARY KULÜBÜNDEN SEREBRAL PALSY FARKINDALIĞI

Adana’da faaliyet gösteren Güney Rotary Kulübü Serebral Palsy hastaları için biraraya geldi. Düzenlenen etkinlikte elde edilen gelirin tamamı bu hastalık için oluşturulan fona bağışlanacak.

Yayınlama: 04.10.2022
A+
A-

İLKGUN HABER – Adana’da faaliyet gösteren Güney Rotary Kulübü Serebral Palsy hastaları için biraraya   geldi. Düzenlenen etkinlikte elde edilen gelirin tamamı bu hastalık için oluşturulan fona bağışlanacak. Fizyoterapist Emine Turut, kulüp üyelerine bu hastalıkla ilgili bilgiler verirken  Psikolog Fulya Özbilen İse interaktif empati çalışması yaptırdı.

  Güney Rotary Kulübi Başkanı Nilgün İnal etkinlikle ilgili şunları söyledi.

   ”Güney Rotary Kulübü olarak hayal et elinden tut dedik ve Serebral Palsy Farkındalığı ile bölgemizin ‘Hayal Kafe Küresel Bağış Projesi’ için fon oluşturmak üzere üyelerimiz eşlerimiz ve çocuklarımızla kahvaltıda buluştuk. Fizyoterapist Emine Turut, üye ve eşlere Serebral Palsyi anlattı, psikolog Fulya Özbilen interaktif empati çalışması yaptırdı. Bu etkinliğimizde hem serebral AOL’sinin neden ve nasıl olduğunu öğrendik. Hem serebral palsili bireylerle empati yapmayı denedik öğrendik. Hem engelsiz bir yaşam için neler yapılması gerektiği üzerine bir beyin fırtınası yaptık. Hem de bölgemizde küresel bağışla gerçekleştirilmek istenilen hayal cafe projesine fon yarattık” şeklinde konuştu. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.