Karşıyaka’ya ithal aday istemiyoruz

Karşıyaka’ya ithal aday istemiyoruz
Yayınlama: 14.01.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka Belediyesi Meclis üyesi aday adayı Volkan Berber, Karşıyaka’ya ithal aday istemediklerini duyurdu.

Karşıyaka’nın insan profili bakımından son derece müthiş ve güzel bir ilçe oldugunu dile getiren Berber Burada önümüzdeki yerel seçimlerinde hüsrana uğramamak için adayın Karşıyakalı olması şart.  Özellikle önümüzdeki seçimde Karşıyaka halkı bu sefer partiye değil adaya oy verecek dedi.

Bir esnaf olarak birebir yapmış olduğu anket çalışmalarının bunu gösterdiğini hatırlatan Berber şu açıklamayı yaptı;

Bu uyarının dikkate alınmasını istiyorum. Biz ya da başkası kim seçilirse seçilsin, eleştirilere öncelik ve önem verirse başarılı olur. Karşıyakalıların yapmış ya da hayal etmiş olduğu proje ve önerileri hayata geçirince beğeni oranı artıyor, eleştiri azalıyor. Yoksa Karşıyaka, çok özgür bireylerin yaşamış olduğu bir ilçe… Yapılan her şey çok çabuk eleştirilebiliyor ya da yöneticileri zor duruma sokabiliyor.
Bu yüzden seslere kulak vermek, başarının tek anahtarıdır. Karşıyaka ’da mevcut yapılacaklar belli…
Biz seçilirsek Karşıyakalıların sesine kulak vereceğiz.
Karşıyaka Belediyesi’nin 5 yıllık süreçte yetkileri dahilinde yapabileceklerini hayata geçirmeye çalıştığını başarılı ya da başarısız buna halkın karar vereceğini belirten Berber, Bizler Bununla birlikte
‘Daha fazla ne yapabiliriz?’ diyerek bu yönde çabalayacağız. Nerede olduğunuzu bilmiyorsanız nereye gideceğinizin hiç önemi yoktur. Stratejik plan çalışmasına da nerede olduğumuzu çevreyi irdeleyerek
başlamalıyız. Stratejik planlama dilinde ‘Çevre Etüdü’ diye adlandırılan bu çalışmanın, kontrol edebildiğimiz çevre ve kontrol edemediğimiz çevre olmak üzere ikili bir yaklaşımla yapılması gerekir.
Kontrol edebildiğimiz iç çevre, bizimle (şirket, ülke, yerel belediye) ilgilidir. Bu aşamanın amacı, belediyenin güçlü yönlerini ve iyileştirilmesi gereken yanlarını ortaya çıkartmaktır. Kontrol edemediğimiz dış çevre ise, belediyenin dışında kalan, ancak, belediyeyi etkisi altında tutan çevredir.
Bu aşamanın amacı ise, belediyeyi etkileyen, teknolojik, sosyal, ekonomik, siyasal, hukuksal vb. alanlardaki fırsatları ve tehditleri ortaya çıkartmaktır dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.