Kılıçdaroğlu, gönüllüleriyle birlikte hedefe yürüyor

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” Adana merkez ve ilçelerinde etkin çalışmalar yürütüyor.

Kılıçdaroğlu, gönüllüleriyle birlikte hedefe yürüyor
Yayınlama: 19.04.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Cumhurbaşkanlığı seçimlerine artık gün sayılırken, dünyada örneği az görülen bir örgütlenmeyle oluşturulan “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” Adana merkez ve ilçelerinde etkin çalışmalar yürütüyor.

Türkiye genelindeki 30 bin kişinin, “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” Genel Koordinatörü ve CHP Genel Başkan Danışmanı Ahmet Nazif Yücel’in çağrısı ile öncelikle sosyal medyada örgütlenmesi daha sonra da birleşerek sahaya inmeleriyle adını duyuran gönüllüler; hayatında hiçbir maddiyat ve makam beklentisi olmayan; her yaştan ve meslekten insanlardan oluşuyor. Hangi siyasi görüşten oldukları fark etmeksizin Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve çıkmazlara tepki gösterenler “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” çatısı altında buluştukları platform günden güne büyüyor. Gönüllüler vatandaşlarla diyaloglarında asla siyaset yapmıyor, onlara sadece Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları ve çözüm önerilerini anlatıyorlar.

 “Cumhurbaşkanı Gönüllüleri Projesi”, Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yeni sistemin, sadece partilerin yarıştığı bir sistem olmasının ötesinde, Cumhurbaşkanının toplumun tüm kesimlerini kucaklayan ve bütünleştiren bir kişi olarak belirlenebilmesine yönelik olarak Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasından çok önce, geçtiğimiz Haziran ayında hayata geçirilmişti. Başlangıçta Altılı Masa’nın desteklediği adaya oy verecek kitleyi genişletmek ve harekete geçirmek üzere örgütlenen gönüllüler, Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” adıyla faaliyetlerine hız vermişlerdi. Özetle Kılıçdaroğlu Gönüllüleri, Türkiye’nin sorunlarının ancak Kılıçdaroğlu liderliğinde çözüleceğine ve ülkenin düzlüğe çıkacağına inanan bir platform niteliğinde.

Vatandaşları evlerinde ziyaret eden; çarşıda, pazarda dertlerini dinleyerek onlarla sıcak ilişkiler kurmayı başaran “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” sadece Cumhurbaşkanlığı propagandasının ötesinde, seçim güvenliğinin sağlanmasında da görev yapacak. Bu anlamda gönüllüler içerisinde avukatlar, sağlıkçılar, akademisyenler gibi 25 ayrı meslek grubu oluşturulmuş durumda. 

Adana ve ilçelerinde aktif olarak görevlendirilen ve sayıları 500’ü aşan “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”, kapı kapı dolaşıp yurttaşların, “Neden Kılıçdaroğlu” sorularına yanıt veriyorlar. Kılıçdaroğlu’nun toplumun tüm kesimlerinin sorunlarının dile getirilerek çözüm vaatlerini içeren broşürlerini, gece – gündüz, sıcak – soğuk demeden ev ev, sokak sokak gezerek dağıtıyor.

Kılıçdaroğlu’nun broşürlerinde yer alan ve özellikle, ailelerin, kadınların, gençlerin, çocukların, esnaf ve çiftçinin beklentilerini en geniş şekilde karşılayan ve ülkenin genel sorunlarına ne gibi çözümler üreteceğine ilişkin önerileri, halkın her kesiminin yoğun ilgisini çekiyor. Bunların yanında, saray israfının sona erdirilerek özgürlük ve demokrasinin tam anlamıyla tesis edileceğine yönelik söylemleri de takdir topluyor.

 “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” arasında emekliler ve çalışanların yanı sıra, üniversite öğrencileri ve üniversitelerden yeni mezunlar da var. Onlar, siyasete veya tarikat üyeliklerine göre değil, liyakate ve mesleki yeterliliklerine göre iş bulabilecekleri güzel günlerin beklentisi içerisindeler. Bu iktidar döneminde ülkenin içerisinde bulunduğu olumsuz duruma ve geleceklerine yönelik karamsar bakışlarının Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesiyle tersine döneceğine, kendilerine ve kendilerinden sonra gelecek kuşağa  yepyeni bir kapı aralanacağına inanıyorlar.

Kılıçdaroğlu liderliğinde Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne gireceğine, ülkenin ekonomik ve sosyal açıdan uzun yıllardır yaşadığı geriye gidişin tersine çevrilebileceğine, güçlendirilmiş parlamenter sistemin oluşturulmasıyla demokrasinin tam olarak tesis edileceğine ve ekonominin iyileşmesiyle birlikte milli gelirin artarak geleceklerini artık yurtdışında aramak zorunda kalmayacaklarını ifade ediyorlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.