Kürkçüler Cezaevi’ndeki kader mahkumlarına en anlamlı bayram hediyesi

Kurtuluş Mahallesi muhtarı Nevin Biçer ve Siyasi İletişim Uzmanı Bünyamin Deniz Kıraç öncülüğünde oluşturulan “raflarda bekleyen kitapları okuyacak kişilere ulaştıralım” kampanyasında toplanılan kitaplar, Kürkçüler Cezaevindeki kader mahkumları ile buluşturuldu.

Kürkçüler Cezaevi’ndeki kader mahkumlarına en anlamlı bayram hediyesi
Yayınlama: 25.06.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER -Toplumsal eğitim ve yaşama umutsal dönüşüm projesine en örnek adımlardan biri Adana’da gerçekleştirildi. Kurtuluş Mahallesi muhtarı Nevin Biçer ve Siyasi İletişim Uzmanı Bünyamin Deniz Kıraç öncülüğünde oluşturulan “raflarda bekleyen kitapları okuyacak kişilere ulaştıralım” kampanyasında toplanılan kitaplar, Kürkçüler Cezaevindeki kader mahkumları ile buluşturuldu.

3 yıldır süregelen kampanya çerçevesinde 25.000 kitap toplayıp, ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmayı hedefleyen, Kıraç ve Biçer  bu kampanyanın en anlamlı finalini Kurban Bayramı öncesi, umut ışıltılarına en çok ihtiyaç duyulan yerde, cezaevinde kurulan bir kütüphanede gerçekleştirdiler..

Gönüllü girişimciler, Adana Kürkçüler Cezaevinde tutuklu, hükümlü ve görevlilere hizmet için açılan eğitim biriminde, oluşturulan “ışık yuvası” kütüphaneye kitap bağışlayarak, “herkesin, her yerde okumaya ihtiyacı yar. Ancak en çok ihtiyaç duyulan yere ulaştırmayı ideal oluşturduk.” dediler.

Adana’da üç yıl önce yaktıkları ilk “umut mumu”nu bugün yaklaşık yirmibeş binlik muhteşem bir, “umut ateşi”ne ulaştırdıklarını belirten Biçer ve Kıraç, “Çok zor olanı, o kadar sevgi ile yapıyoruz ki, hem yüzlerimiz gülüyor. Hemde birçok yüzü güldürüyoruz.  Toplumumuzda ihtiyacı olanlara sadece kitap değil,  hayata tutunabilmek için gerekli olan ne varsa, çıkarsız, onlara ulaşmasına çalışıyoruz.” dediler.

Kürkçüler Cezaevinde, tüm yetkili ve görevliler tarafından büyük bir sevgi ve samimiyetle karşıladıklarını belirten hayırsever girişimciler, “Başta Kürkçüler cezaevi Müdürü Hikmet Gölge olmak üzere görevli öğretmenler ve çalışanların samimi yaklaşımı ve misafirperver davranışları bizleri çok mutlu etti. Kitapların gerçekten okunacak yerde, okutacak kişilere ulaşacağına inandık. Bir anlamda kader mahkumlarına bayram hediyesi vermiş gibi olduk.” diye konuştular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.