Maçoğlu: “Bu kenti yönetmeye biz talibiz, kararlıyız ve kazanacağız” 

TKP Kadıköy Belediyesi Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Hayatımıza zulmedenlere karşı kardeşçe ve ayrıştırmadan bütün canlıların yaşam hakkını savunan bir yönetim anlayışı geliştireceğiz”

Maçoğlu: “Bu kenti yönetmeye biz talibiz, kararlıyız ve kazanacağız” 
Yayınlama: 18.02.2024
Düzenleme: 18.02.2024 16:47
A+
A-

İLKGÜN HABER – Kadıköy Halk Dayanışması, İstanbul Kadıköy Göztepe Mahallesi’nde seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Sosyalist belediyeciliği hayata geçirmek için bugün Kadıköy’e talibiz!

Mahallelinin coşkulu karşılamasıyla başlayan açılışta, SMF sözcüsü Barış Kaya söz aldı:  “Ülkemizde 1389 belediye var. Ovacık ve Dersim’de komünist belediyecilik deneyimine şahit olduk. Sosyalist belediyeciliği hayata geçirmek için bugün Kadıköy’e talibiz! ” dedi.

Ülkemiz karanlık bir dönemden geçiyor. Kadıköy tüm bu karanlığın dışında kalan bir yer değil!

Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Başkanı Senem Doruk İnam sonrasında söz aldı ve  “Ülkemiz karanlık bir dönemden geçiyor. Yoksulluk her geçen gün artıyor, emekçilerin sırtına binen yük, gençlerin önündeki belirsizlik günbegün  artıyor. Kadıköy tüm bu karanlığın dışında kalan bir yer değil. Gericiliği , yağmayı, talanı, paranın saltanatını yıkmak için Ovacık ve Dersim’de olduğu gibi komünist belediyeciliğin örneklerini arttırmaya devam edeceğiz.  Kadıköy’ü ranta kapatacağız.

Doğanın talan edilmediği, barınmanın hak olduğu, kadınların dayanıştığı, insanca bir yaşamın var olduğu bir belediyecilik istiyoruz. Kadıköy’de komünist belediyeciliğin örneğini kurmaya adayız bugun. Bu iddiayı büyütmek için buradayız. Kol kola, omuz omuza birlikte yapacağız bunu” dedi.

İnam’ın ardından  TKP Kadıköy Belediyesi Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu,   konuşmasına “2014’te yola çıktığımızda halkın yönetime katılımının mümkün olduğunu görmüş olduk” sözleriyle başladı.

“Hayatımıza zulmedenlere karşı kardeşçe ve ayrıştırmadan bütün canlıların yaşam hakkını savunan bir yönetim anlayışı geliştireceğiz”

Maçoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Bu kenti uzaktan zengin olarak görenlere sözümüz net. Bu kentte 180 bin işçi çalışıyor. Bu  kenti yönetmeye biz talibiz, kararlıyız ve kazanacağız.

Belediyelerde sürdürülen güzel çalışmaları devam ettirip eksikleri gidereceğiz. Yaratacağımız burs ve barınma imkanıyla öğrencilerin eğitimlerini sürdürmesini sağlayacağız. Evde bakım hizmetini geliştireceğiz. Yirmi bir mahallenin temizlik sorununun farkındayız. Bunu çözeceğiz. Bütün mahallelere eşit hizmet sağlayacağız. Meskenlerimizin ömrü ya tamamlandı ya tamamlanmak üzere. Bu sistem yaşamın her alanına müdahale ediyor. Yönettigimiz bütün ilçelerde hayvanların mama ve kisirlastirma ihtiyaçlarını karşıladık. Hayatımıza zulmedenlere karşı kardeşçe ve ayrıştırmadan bütün canlıların yaşam hakkını savunan bir yönetim anlayışı geliştireceğiz.

Yüksek kiralar yüzünden bu kentte yaşam maliyeti şuan yetmiş bin TL civarı. Hep birlikte yönetmekten başka çaremiz yok. Yoksa bu talanci anlayış devam edecek. Kendi yaşam alanlarımızı yönetmenin bunun kurtuluşu olduğunu biliyoruz. Kadıköy bu ülkeye model olabilir.

Bu kentteki trafiğin önüne geçmenin yolu sağlık, eğitim, kreş her anlamda kendine yeten mahalleler kurmaktır. Bir araya gelmekten başka çaremiz yok.  Bugün burada olduğunuz ve bundan sonra da Kadıköyü birlikte yöneteceğimiz için herkese teşekkür ediyorum.

Kazanacağız!

Mutlaka kazanacağız!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.