SARIÇAM BELEDİYESİ’NİN YÜZME KURSLARI 26 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Sarıçam Belediyesinin yaz spor okulları kapsamında düzenlediği Yaz Yüzme Kursları, 26 Haziran’da başlıyor.

SARIÇAM BELEDİYESİ’NİN YÜZME KURSLARI 26 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR
Yayınlama: 13.06.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Sarıçam Belediyesinin yaz spor okulları kapsamında düzenlediği Yaz Yüzme Kursları, 26 Haziran’da başlıyor. 7-15 yaş grubuna yönelik gerçekleştirilecek kursların 2024 dönemi başvuru kayıtları, 12 Temmuz’da sona erecek.

Sarıçam Belediyesinin yaz spor okulları kapsamında düzenlediği Yüzme Kursları, 16 Temmuz’da başlıyor. 7-15 yaş grubuna yönelik gerçekleştirilecek kursların 2024 dönemi başvuru kayıtlarını Sarıçam Belediyesi’nin saricam.bel.tr, internet adresinden, Sarıçam Belediyesi Turkuaz Masa birimi, Şahintepe ve Orhangazi Mahallelerinde bulunan yüzme havuzlarında yaptırabilecekleri bildirildi.

“Spor Kenti Sarıçam” mottosu ile gerçekleştirdikleri sportif faaliyetler kapsamında, ilçede yüzme bilmeyen çocuk kalmamasını hedeflediklerini belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte açtıkları Yüzme Kurslarının Sarıçamlılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü kaydetti.

“YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK”

Başkan Uludağ, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “ Spor Kenti Sarıçam mottosu ile gerçekleştirdiğimiz faaliyetler kapsamında, her yaz tatilinde olduğu gibi yine bu yaz tatilinde de, yüzme kurslarımızı açıyoruz. 12 Haziran’da başlayıp, 12 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan kurs kayıtlarımıza kayıt yaptırmak isteyen yavrularımız, Sarıçam Belediyesi’nin saricam.bel.tr internet adresinden,444 7 223 numaralı iletişim hattımızdan, Sarıçam Belediyesi Turkuaz Masa birimimiz ve Şahintepe ve Orhangazi Mahallelerimizde bulunan yüzme havuzlarından yaptırabilecekler. 7-15 yaş arası yüzme bilmeyen çocuklarımıza, yaz döneminde, etkin ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, hem de tehlikeli sulara yüzme hevesi ile girmek isteyen çocuklarımızın sayısını minimize etmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile yüzme havuzlarımızda yaz tatili boyunca uzman yüzme antranörlerimizle yüzme eğitimi vereceğiz. 26 Haziran’da başlayacak olan kurslarımız sayesinde hedefimiz, ilçemizde yaşayan her bir çocuğumuza yüzme öğretmek” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.