Sarıgül, “Her şeye zam geliyor, Gelince’de Tam geliyor”

CHP Erzincan Milletvekili Sayın Mustafa Sarıgül’ün TBMM’de yapmış olduğu basın toplantısında son günlerde herşeye ard arda zam gelmesini “Her şeye zam geliyor, Gelince’de Tam geliyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Sarıgül, “Her şeye zam geliyor, Gelince’de Tam geliyor”
Yayınlama: 18.07.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Erzincan Milletvekili Sayın Mustafa Sarıgül’ün TBMM’de yapmış olduğu basın toplantısında son günlerde herşeye ard arda zam gelmesini  “Her şeye zam geliyor, Gelince’de Tam geliyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Sarıgül, Ülkemizde her sabah zam çiçekleri açıyor. Her gün her şeye zam geliyor. Gelince de tam geliyor. Otogaz, benzin ve motorin fiyatı 6 TL birden arttı. Bir bardak benzin 10 TL oldu. Bir bardak benzinle buradan Kızılay’a gidersiniz ama dönemezsiniz. Akaryakıttaki bu artış iğneden ipliğe her şeye zam gelmesi demektir. İşçi, memur, emekli maaş zamlarının erimesi demektir. İnsanların alım gücünün düşmesi demektir. Geçim sıkıntısının, yoksulluğun ve borçların artması demektir.

SABAH ZAM, AKŞAM ZAM, YATTIK ZAM, KALKTIK ZAM

Zam, zam, zam, zam, zam…. Sabah zam, akşam zam, yattık zam, kalktık zam, nefes aldık zam, gölgede oturduk zam. İktidar 21 yıl tek başına ülkeyi yönettikten sonra hala zamdan başka bir yol bulamıyorlar. Çıkıp bir de savunmaya kalkıyorlar. Maşallah, teflon tava gibiler, üstlerine hiçbir şey yapışmıyor.

Buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; Sizde insaf, sizde vicdan, sizde merhamet kalmadı mı? İnsanlar geçinemiyor. İnsanlar feryat ediyor. Ekonomiyi yönetemediniz, acı reçeteyi yine halka yüklediniz. Gücünüz zenginlere yetmedi. Faturayı yine halka ödettiniz. Kemeri yine halka sıktırdınız. Elinizi yine yoksulun sofrasına uzattınız….

Ak Parti zenginden alamaz. Ak Parti, fakirden alır, zengine dağıtır. Ak Parti’nin gücü emekliye, dula, yetime, dar gelirliye yeter. Ak Partinin gücü garibana yeter.Bugün buradan bir kez daha söylüyorum: Zenginleri doyurursak, fakirler doyar, doymayan fakirler değil, doymayan zenginlerdir açıklamasında bulundu.

Koronavirüs sebebiyle açık cezaevlerinde bulan hükümlülerle ilgili yasa çıktı. İnfaz yasasında değişiklik düşünülüyor. Farklı gerekçelerle ve farklı isimlerle yapılan bu düzenlemeler her defasında yeni mağduriyetler yaratıyor. Olumsuz sonuçlar doğuruyor.

Ayrımcılık yapıyor. Adalet duygusunu zedeliyor. Anayasanın eşitlik ilkesine uyulmuyor. Onun için diyorum ki: Gelin cumhuriyetin 100. yılında yepyeni bir sayfa açalım. Bir toplumsal barış ve kardeşlik hukuku affı çıkaralım diyerek sözlerine şöyle devam etti:

Beni bu yaz marketlerde, çarşıda, pazarda görmeye devam edeceksiniz. Vatandaşımın canı nerede acıyorsa ben orada olacağım. Halkımla beraber el ele, kol kola, omuz omuza vereceğim. Rahmet’li Bülent Ecevit’in dediği gibi “Ne ezen ne ezilen, hakça bir düzen” demeye devam edeceğim. Çiftçinin alın terini, emekçinin hakkını, mazlumun hukukunu savunmaya devam eder’ken tabii ki’de ülkenin her yerinde olduğu gibi, Erzincan’dada olmaya devam edeceğim diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Yusuf Kahraman

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.