‘Tarihin Çarklarını Bu Gününün Demirci Kawaları Tersine Çevirecek’

Newroz’un “sömürücülere ve zalimlere karşı mücadele günü” olduğunu, “Newroz, eşitsizliklere karşı boyun eğmemektir, karanlıktan çıkışı, aydınlığı aramaktır”

Yayınlama: 22.03.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Türkiye Komünist Partisi (TKP) yayımlan mesajda  Newroz’un “sömürücülere ve zalimlere karşı mücadele günü” olduğunu, “Newroz, eşitsizliklere karşı boyun eğmemektir, karanlıktan çıkışı, aydınlığı aramaktır” denildi.

Tarikatlardan, emperyalistlerden, patronlardan, aşiret ağalarından kurtulmak için her ulustan ve inançtan bütün emekçiler sosyalizm mücadelesine omuz vermeye çağrıldı.

“Sömürücülere ve zalimlere karşı mücadele günü Newroz kutlu olsun! Ülkemiz holdinglerin, emperyalistlerin, tarikatların boyunduruğu altında.

Bir avuç patron ulus ve inanç ayrımı yapmaksızın milyonlarca emekçinin sırtında asalak gibi yaşıyor. Bunlar zenginleşmeye devam ediyor, emekçiler daha da yoksullaşıyor.

Gençlerimiz işsizlikten ve geleceksizlikten yurtlarını terk etmek zorunda kalıyor.

Başka ülkelerde de tablo farklı değil. Bölgemiz, sömürünün, savaşların, etnik ve mezhepsel çatışmaların, haksızlıkların, göçlerin, emperyalist saldırganlık ve barbarlığın hüküm sürdüğü bir bölge.

Bu karanlık tablonun değişmesi bütün halkların sömürücülerine karşı vereceği mücadeleyle mümkün.

Ezen ve ezilen, patron ve işçi, ağa ve köylü arasındaki karşıtlıkla geçen bütün bir tarihin çarklarını günümüzün demirci Kawaları tersine çevirecek. Newroz bunun habercisidir.

Newroz, eşitsizliklere karşı boyun eğmemektir. Böyle gelmiş ama böyle gitmez demektir.

Newroz, karanlıktan çıkışı, aydınlığı aramaktır. Yeni bir güne umutla uyanmaktır.

Yeni günümüz, her ulustan ve inançtan bütün emekçilerin tarikatlardan, emperyalistlerden, patronlardan, aşiret ağalarından kurtulmak için vereceği mücadeleyle yani sosyalizmle aydınlanacak.

“Halkların bayramı kutlu olsun. Newroz Pîroz Be!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.