VALİ ELBAN, TEPEBAĞDA STARTUP KAFEYİ ZİYARET ETTİ

Yayınlama: 21.06.2021
A+
A-

İLKGÜN HABER – Vali Süleyman Elban, Adana Valiliği tarafından Tarihî Tepebağ Evleri’nde açılan Startup Kafeyi ziyaret etti.

Teknoloji yatırımcılarını, şirketlerini ve girişimcileri buluşturmak üzere açılmış olan Startup Kafe, girişimcilere başlangıç aşamasında ihtiyaç duyabilecekleri eğitim, network, yatırım, mentörlük gibi tüm desteklerin bir arada sunulduğu bir sistem
oluşturulacaktır.
Startup Kafe; paydaşlarına şirket kurma, iş planı geliştirme, iş birliği ve ortaklıklar kurma konularında bilgi paylaşımında bulunacak; girişimcilerin fikir ve projelerinin hayata geçirilebilmesi için danışmanlık imkanları sağlayacaktır.
Ziyarette Adana’nın binlerce yıllık geçmişiyle kadim bir kent olduğunu, özellikle Tepebağ’ın Adana için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Elban, Adana’nın hafızası, kimliği bu alanda. Dolayısıyla Adana’nın gerçek kimliğini göstermek ve hafızasını genç nesillerimize aktarabilmek hepimizin sorumluluğudur dedi.
Adana’nın tarihini ortaya çıkaracak çalışmalara destek olmaya devam edeceklerini belirten Vali Elban, "Kültürel varlıklarımızın en iyi şekilde değerlendirilmesinin ve günümüze kadar ulaşan tarihî yapılarımızın yaşatılması için gayretlerimiz devam ediyor. Bu gayretler neticesinde Valiliğimiz tarafından, Tepebağ Evlerinde Startup Kafemizi açtık dedi.
Vali Elban,Teknoloji alanında girişimcilere, ihtiyaç duyduğu imkânları ücretsiz bir şekilde sunacak olan kafemizin Adana’mıza hayırlı olmasını diliyorum diyerek sözlerini bitirdi.
https://ilkgunhaber.com/vali-elban-tarih-tepebag-evlerinde-acilan-startup-kafeyi-ziyaret-etti/16900/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.