AHBAP’tan Deprem Semineri

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “İyi hekim olmak iyi insan olmaktan geçer. İyi insan olmakta başka insanlara yardım etmekten geçer” dedi.

Yayınlama: 13.06.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – AHBAP’ın Adana Tabip Odası’nda düzenlediği ‘Deprem Semineri’nin açılış konuşmasını yapan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “İyi hekim olmak iyi insan olmaktan geçer. İyi insan olmakta başka insanlara yardım etmekten geçer” dedi.

UZM. DR. MENTEŞ, “İYİ İNSAN OLMAK BAŞKA İNSANLARA YARDIM ETMEKTEN GEÇER”

Pandemi sonrası yaşanan depremlerle Türkiye’nin ciddi manada sarsıldığını söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Yaşanan pandemi ve deprem gibi doğal afetler sonrası millet olarak zorlu bir süreç yaşadık. ‘İyi hekim olmak iyi insan olmaktan geçer. İyi insan olmakta başka insanlara yardım etmekten geçer’ sloganımızla Adana Tabip Odası yönetici ve üyeleri olarak  deprem sürecinde insanlara yardımcı olmak için yoğun çaba harcadık. Aynı çabayı AHBAP’ın yani sizlerin de sarf ettiğini gördük. Bir çok alanda birlikte çalışarak halkımızın yarasına merhem olduk. Ayrıca Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından Lojistik Merkez olarak görevlendirilmemizle depremden etkilenen onbir il ve ilçelerine temel gıdadan giysiye, ilkyardım ve ameliyat malzemelerinden çeşitli ilaçlara kadar depremzedelere yardım ulaştırdık. Bu yardımları doktor ve doktor çocuklarıyla sağladık. Adanamızda kendi yaralarımızı sararak diğer bölgelere de hizmet verdik. Elimizden geldiğince de destek olmaya çalıştık. Depremlerde ihtiyacı olan insanlara yardım ederek, yaralarına merhem olmaya çalışan tüm insanlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah böyle afetleri bir daha yaşatmaması dileğimdir.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.