Akşener, 14 Mayıs akşamında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçilecektir

14 Mayıs akşamında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçileceğini söyleyen Akşener; ‘’Birleşe birleşe kazanıyoruz. Ortada bir sorunumuz yok. Ama minicik bir isteğim var sizden. Her CHP’li aileden sadece tek bir oy istiyorum.

Akşener, 14 Mayıs akşamında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçilecektir
Yayınlama: 07.05.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik mitinglerine, Millet İttifakı’nın diğer paydaşlarıyla birlikte İstanbul’da devam etti.

14 Mayıs akşamında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçileceğini söyleyen Akşener; ‘’Birleşe birleşe kazanıyoruz. Ortada bir sorunumuz yok. Ama minicik bir isteğim var sizden. Her CHP’li aileden sadece tek bir oy istiyorum. Bir tanecik. Ama biz bütün İYİ Partililer çok çalışıp Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için oraya şak diye basacağız.’’ diye konuştu.
Yaklaşık 50 yıllık siyasi bir hafızaya sahip olduğunun altını çizen Akşener; ‘’Hayatımda bu kadar rezil bir seçime ilk defa gidiyoruz. Hakaretlerin, tehditlerin, küfürlerin havada uçuştuğu bir seçim. Türk milletine ‘işgalci, darbeci’ diyen bir dil. Allah’ım Yarabbim bütün psikiyatrları, bu abileri tedavi için davet ediyorum. Gerçekten cezai ehliyetleri kalmadı. En tepesinden ve bugün bakanlık makamında oturanlara kadar hepsi aynı.’’ dedi.
Akşener; ‘’Recep Bey ortada belli olmayan bir kasetten bizatihi bahsediyorsun da. Yahu dün sizin en yakın aile dostunuz seninle beraber başına bir iş gelmesin diye hapse giren Yeşildağ ailesinin bir ferdi bir kaset yayınladı. O kasette çok enteresan nasıl hırsızlık yapıldığını anlatıyor.’’ diyerek geçtiğimiz akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın isimlerden Ali Yeşildağ’ın yayınladığı videoya ilişkin konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Antalya havalimanı işletmesinden 1 milyar dolar alındığını söyleyen Akşener; ‘’Recep Bey, hazır kaset orada. Hazır video orada. Bu iddiaları soruşturman gerekiyor sen Cumhurbaşkanısın. Bize sövmek yerine, bize küfretmek yerine, bize iftira atmak yerine sen bu videoyu bir sor bakalım. Sorgula bu 1 milyar dolar kimin cebine girmiş? Ali Yeşildağ’ın iddiasına göre senin cebine girmiş.’’ dedi.

Akşener’in konuşması esnasında kalabalıklar arasından gelen; ‘’Hırsız Tayyip’’ sloganlarına ilişkin Akşener; ‘’Bak şimdi ama böyle diyorsunuz. Adam çıkacak diyecek ki; ‘Bu bayanın dokunulmazlığı da yok, bugünler daha iyi günlerin bayan’ diyecek. Ondan sonra al başına belayı, adamla beni dövüştüreceksiniz.’’ diye konuştu.

İhalelerde yolsuzluk iddialarına ilişkin konuşan Akşener; ‘’Havaalanları, köprüler işte onlar da 3 milyar dolara yapılacak, 11 milyar dolara yaptırıldı. 5 milyarlık yeri 3 milyara verdiğinde 1 milyar dolar cebelleziymiş. 3 milyara bitecek yeri 11 milyar dolara bitirttiğin zaman hesap şu. Cebellezi ne kadar oldu?’’ diye konuştu.
Akşener, vatandaşlara; ‘’Fatih’in İstanbul’u, Atatürk’ün İstanbul’u, Mavi Gözlü Bozkurt’umuzun İstanbul’u…’’ dediği esnada kalabalıklar arasından gelen; ‘’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’’ sloganlarına şu sözlerle karşılık verdi:
‘’Bak işte bundan uyuz oldu adam şimdi. Kesin uyuz oldu. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ dediniz gıcık oldu, uyuz oldu bilesiniz. Çünkü Atatürk’ü hiç sevmiyorlar. Hiç hoşlanmıyorlar. Cumhuriyetten nefret ediyorlar.’’
Akşener, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin; ‘’14 Mayıs günü cebinizden giden paraların, çocuklarınızın geleceğinden giden paraların devam etmesini istiyorsanız ki istemiyorsunuz. Harama el uzatmayan,hakkında bu tarz asla dedikodu çıkmamış, söylenti çıkmamış, dürüstlüğüne harama el uzatmamasına hepimizin kefil olduğu 13 Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçeceksiniz diyerek konuşmasını tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.