Barut: “Düşün Artık Yakamızdan”

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis’te derinleşen ekonomik krizin sorumlusu AKP iktidarına sert sözlerle yüklenerek, ‘düşün artık yakamızdan’ dedi.

Barut: “Düşün Artık Yakamızdan”
Yayınlama: 01.03.2024
Düzenleme: 01.03.2024 08:23
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis’te derinleşen ekonomik krizin sorumlusu AKP iktidarına sert sözlerle yüklendi. Türkiye ekonomisinin çöktüğünü, dış borcun 500 milyar dolara yükseldiğini anlatan Barut, “İnsanlarımızın bankalara olan borçları 2 trilyon 849 milyar lira oldu. İcralık dosya sayısı 21 milyon 502 bine yükseldi. Borç dağları büyüyor, açlık ve yoksulluk yükseliyor, iktidar ise seyrediyor” dedi.

“BORÇ REKORU KIRILDI”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alarak Türkiye ekonomisinde yaşanan sorunlara değinip somut verilerle acı gerçeklere dikkat çeken Ayhan Barut, “AKP iktidarı ülkeyi yönetemiyor, ekonomik krizi büyütüyor. Olan ülkemize ve yurttaşlarımıza oluyor. Ve artık ocaklar sönüyor. Bu yıl sonuna dek ödenmesi gereken dış borç miktarı 226.6 milyar dolarla rekor kırdı. Türkiye’nin toplam dış borcu 500 milyar dolar civarında” diye konuştu.

“YURTTAŞLAR İCRAYLA BOĞUŞUYOR”

Ekonomik tablonun ‘çöküş’ göstergeleriyle dolu olduğunu bildiren Ayhan Barut, “Dolar kuru neredeyse 32 liraya ulaştı, Euro 34 liraya yaklaştı. Döviz kurundaki her bir liralık artış ülkemiz borcunu 500 milyar lira arttırıyor. İnsanlarımızın bankalara olan borçları 2 trilyon 849 milyar lira oldu. İcralık dosya sayısı 21 milyon 502 bine yükseldi. Çekin elinizi cebimizden, düşün yakamızdan” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.