Beta Enerji Geleceğe Işık Tutan Vizyonu ile ÇÜ Kariyer Günleri’nde Parladı

Çukurova Üniversitesi’nin 13-14 Mart tarihleri arasında düzenlediği “16. Kariyer Günleri ve Staj Fuarı”na katılan, 45 yıllık köklü tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen transformatör üreticilerinden Beta Enerji, geleceğin profesyonelleri olacak öğrencilere enerji sektörünün geleceği ve kariyer olanakları hakkında derinlemesine bilgiler sundu.

Yayınlama: 24.03.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Etkinlikte, şirketin yenilikçi projeleri ve sürdürülebilir enerji çözümleri öğrencilerin büyük ilgisini çekti.

Ar-Ge departmanlarına yaptıkları yatırımlarla, transformatör sektöründeki teknolojik yenilikleri yakından takip ederek enerji sektöründe verimli üretim süreci ve kaliteli çözümler üreten Beta Enerji, Çukurova Üniversitesi’nin düzenlediği 16. Kariyer Günleri ve Staj Fuarı’na katılarak, öğrencilere enerji sektörünün geleceği ve kariyer olanakları hakkında bilgiler sundu.
Fuar süresince; enerji sektörüne ve teknoloji alanına ilgi duyan öğrencilere, Beta Enerji’nin işe alım, uzun ve kısa dönem staj imkanları, sunduğu çalışma imkanları, eğitim ve gelişim olanakları ile sosyal etkinlikler konularında bilgi verildi. Fuar kapsamında, sanal gerçeklik uygulaması olan “Betaverse” ile üniversite öğrencilerini sanal gerçeklik dünyasına taşıyan Beta Enerji’nin İnsan Kaynakları Grup Müdürü Caner Topaloğlu ve Ar-Ge Trafoları Proje ve
Tekliflendirme Kıdemli Yöneticisi Ali Taş birer konuşma yaparak Beta Enerjinin kariyer fırsatlarını öğrencilerle paylaştı.

Topaloğlu yaptığı konuşmada, “Enerji sektöründe sürdürülebilir bir gelecek için inovasyon ve genç yeteneklerin entegrasyonu hayati önem taşımaktadır. Biz Beta Enerji olarak, bu potansiyeli keşfetmek ve genç profesyonellerle birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu.
Ali Taş ise şunları kaydetti: “Çukurova Üniversitesi Kariyer Günleri’nin, öğrencilerin iş dünyasıyla buluşmasına ve sektör liderleriyle etkileşim kurmasına olanak tanıyan önemli bir platform. Sektördeki son teknolojik gelişmeleri, kariyer fırsatlarını ve Ar-Ge projelerimizi gençlerle paylaşma fırsatı yakaladığımız bu etkinlik bizler için de harika bir deneyim oldu, Beta Enerji olarak bu etkinliğe katılımımız, şirketimizin genç yeteneklere verdiği değeri ve sektördeki yenilikçi yaklaşımını yansıtmaktadır.”

Şirketin, etkinlikteki sunumları ve interaktif oturumlarıyla, yenilikçi enerji çözümleri ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri konusunda öğrencilere ilham verdiği ifade edilirken, Beta Enerji’nin fuar süresince tanıştıkları, kurum kültürüne uygun görülen gençlerin staj başvurularını insan kaynaklarına yönlendirdikleri, gönüllü staj yapmak isteyen genç mühendislere de ilerleyen süreçte firma olarak destek olacakları belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.