BTP Lideri Hüseyin Baş, Papa müslüman kanı üzerinde zafer dansı yapıyor

Yayınlama: 08.03.2021
A+
A-

İLKGÜN HABER – Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Papa’nın Irak ziyaretini ve burada Şii-Sünni liderlerle görüşmesi üzerine çarpıcı değerlendirmede bulundu.
Bu ziyaretin her şeyden önce dinler arası diyalog projesi kapsamında gerçekleştirildiğini ifade eden BTP lideri, önce ABD’nin Irak işgaline giden sürece dikkat çekti.
11 eylül saldırıları sonrası dönemin ABD Başkanı George Bush’un, “Herkes tarafını seçsin, bu bir haçlı seferidir” dediğini hatırlatan Hüseyin Baş, “Şimdi Papa, ‘Ben hacı olmaya gidiyorum’ diyor. Haçlı seferini başlattıkları bölgeye şu anda hacı seferi organize ediyorlar, mesele bu. Bush, ‘haçlı seferidir’ demişti ya, işte bu haçlı seferinin zafer kutlamasıdır bu. Haçlı seferi başlattı, zaferini ilan etti bugün de hacı seferine gidiyor, durum bu.” dedi.

“Papalık için aciliyet, İslam dünyası için acziyet”

Papa’nın Irak ziyaretinde vurgulanan dinler arası diyalogun işin hikayesi olduğunu ifade eden Hüseyin BAŞ şöyle devam etti: “Burada İslam dünyasında, Ortadoğu’da insanların ayağının altındaki toprakları almak vardır. Burada, nüfusu bir şekilde azaltmak vardır. Çünkü aynı misyon çerçevesinde bu coğrafyada savaşlar yaptırıldı. Burada bu nüfus istenmiyor. Bu bin yıllardır var olan bir mücadele. Bu bölgede Türkler hakim olmasın, Anadolu’da Türkler, Ortadoğu’da müslümanlar hakim olmasın… Bunu da farklı bir diyalog ve hoşgörü zemini oluşturarak hayata geçirme çabası var. Bugün Irak’ın, Ortadoğu’nun, İslam dünyasının karşı karşıya kalacağı durum budur. Çünkü biz bunu Türkiye’de tecrübe ettik. Bugün yaşanan olay nedir? Tüm Ortadoğu adına, tüm İslam dünyası adına Türkiye’deki siyasilerin samimiyet testidir. Kim buna tepki gösteriyor. Tepki gösterilecek husus, Papa’nın Irak’ı ziyareti değildir. Papa’nın dinler arası diyalog misyonu adı altında orada bulunmasıdır. Bunu kendisi de ilan etti. Papalık açıklama yaptı, “Aciliyet gösteren bir yolculuk yapmamız gerekti” dediler. Bu Papalık için aciliyet, ama İslam dünyası açısında büyük bir acziyet anlamına geliyor. Irak’a hoşgörü götürüyorlarmış. Irak’taki savaşı ben mi başlattım, Irak’taki savaş haçlı seferi diye ben mi dedim.”

“Amaç bu toprakların işgalidir”

“Buradaki amaç bu toprakları işgaldir, bu topraklardan bizleri sürmektir.” diyen BTP lideri, “Tarihte 13 tane haçlı seferi var. Bu seferlerle yapamadıklarını, kılıçla, silahla yapamadıklarını diyalog zemininde yapmak istiyorlar. Bu insanların düşünce dünyalarını, inanç dünyalarını yok edelim ve biz buradan bu insanları kukla haline getirelim. Buradaki amaç bu.. amaç aynı, yöntem farklı. Şimdi sen adam buraya kılıçla, silahla geldiğinde çıkıp savaşıyorsun ama adam bunu diyalog, hoşgörü adı altında yapınca neden bir kelime cevap vermiyorsun. Aynı savaş değil mi? Aynı amaç uğruna bu topraklara göz dikmek var.” şeklinde konuştu.

“Dinler arası diyalog FETÖ fikridir”

Dinler arası diyalogu Türkiye’de Fethullah Gülen’den bildiklerini belirten Hüseyin Baş,
“Kendi ifadesiyle söylüyorum. Papa’nın bizzat elamanı, Vatikan’ın personeli. Şimdi bu şahıs bu ülkede darbeye kalkışıyor. Bu ülkenin (Vatikan) devlet başkanı bizim komşumuza geliyor, terör olaylarının çok farkındayız’ kimse kalkıp bir şey demiyor.
Bakın Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanı 1-2 ay önce, ” Biz fikri iktidarı sağlayamadık dedi. Evet… Fikri iktidarı sağlayamadınız. Çünkü FETÖ’nün kendisi firarda, ama fikri iktidarda. Bu fikir işte FETÖ’nün fikri. Bu fikir, dinler arası diyalog misyonu. Bunu ayakta tutmaya çalışıyorlar. Bugün Diyanet de aynı şekilde yürümüyor mu? Bugün Türkiye’de oynanan oyun da bu değil mi? O zaman siyasilerin, din adamlarının, fikir önderlerinin, Türkiye’de kimin sözü geçiyorsa çıkıp tepkisini koyması lazım. Asıl samimiyet testi budur.” dedi.

Şii ve Sünni çatışmasını Papa mı bitirecek?

Papa’nın etrafında toplanan Iraklı Şii ve Sünni liderlere de seslenen Hüseyin Baş,
“Sizin biriniz Şii, biriniz Sünni… Siz on yıllardan bu yana bu mezhep çatışmasını kullanarak cana, mala sebep oldunuz mu, devletlerin ambargolarına sebep oldunuz mu? Liste uzar gider… Peki bu kavga hak ise bunu şimdi Papa mı bitiriyor? Ya da bu kavga hak değilse, bu kadar kavga niye? Bu kadar insanın ölümüne niye sebep olundu? İslam dünyasının içindeki en büyük fitne, kavga buydu zaten. Merhum babam Prof. Dr. Haydar Baş, hayatını bu kavgayı bitirmeye vakfetti. Ne dedi? Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt’tir, gelin Ehl-i Beyt’te buluşalım dedi. İşin doğrusu bu dedi. Ayetlerle, hadislerle bu sabit dedi. Hepsini anlattı ve İslam dünyasına çıkış reçetesi verdi. Şimdi gelinen noktada Papa çizgisinde değil Prof. Dr. Haydar Baş’ın çizgisinde buluşun. Bunu dinlemediniz. Bu kadar kavga, kıyamet ama bunu bitirecek adam Papa! Böyle bir acziyet olur mu? Bir müslüman olarak bu benim ağırıma gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“Papa Big Brother gibi..!”

Açıklamasında “Peki Papa ne mesaj veriyor burada?” sorusunu da soran BTP Genel Başkanı, “Şu mesajı veriyor, ‘Bunlar benim küçük çocuklarım. Papa’nın oradaki durumu tabiri caiz ise Big Brother. Büyük abi geldi bizi barıştırıyor. Deaş’ı bitiriyormuş. DEAŞ’a asker devşirenler bunlar değil mi? Bunların boyunlarından haç çıkmadı mı? Haç dövmeli adamlar savaşmadı mı bölgede? En çok adamı Avrupa’dan almadı mı bu terör örgütleri. Kim yolladı bunları, kim organize etti. Papalığın söylediği aciliyet kavramının karşılığında ne yazik ki İslam dünyası için acziyet vardır. O yüzden biran evvel kendi içimizde müzakeremizle, mütalaamızla, gerekirse münakaşamızla, ama insanı vasıflar çerçevesinde oturup konuşalım. Mezhepler arasında çözülemeyecek ne mesele var? Benim en yakın arkadaşlarım Alevi, Şii, Sünni… Hiçbir farkımız yok.” dedi.

“Prof. Dr. Haydar Baş gerçekleri söylediği için başına gelmeyen kalmadı”

Dinler arası diyalog konusunda Türkiye’yi ve İslam dünyasının ayıktırmaya çalışan tek ismin Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu ifade eden Hüseyin Baş, “Türkiye’de sarığı ile cübbesi ile gezen bazıları Suriye’deki kadınlar oradaki askerlere helaldir demedi mi? Müslümanım diye, din adamıyım diye gezenler bunu söylemedi mi? Bunu Türkiye’de yaşayan bazı din adamları yaptı. Şimdi Papa orada oturdu, bir kelime laf ediyorlar mı? Babam bu uyarıları yaptı diye başına gelmeyen iş kalmadı. FETÖ gücü elinde bulundururken en büyük taarruzu benim babama yaptı. Bizim ticaretimize yaptı, ailemize yaptı, aklınıza gelebilecek her türlü aksiyonu icra etti. Televizyonlarında babamı aşağılayan diziler yaptı. Bu kadar iğrenç insanlar bunlar. Bir tanesi çıkıp bir laf etti mi? Bu yetmezmiş gibi babam çıkıp bu kavgayı bitireceğim, böyle kavga olmaz. Şiisi de Alevisi de, Caferisi de, Sünnisi de Müslümandır. Bunların hepsi kardeştir dedi, yine demediklerini bırakmadılar.” şeklinde konuştu.

“Ehl-i beyt’te buluşamayan İslam alemi Papa’nın eteklerinde buluşuyor”

Açıklamalarının sonunda yeniden Papa’nın Irak ziyaretinde yaşananlara dikkat çeken BTP lideri şu ifadeleri kullandı; “Papa müslüman kanının üzerinde dans ediyor. Şu andaki durum bu. Orada çocuklarla birlikte dans ediyorlar. 3 milyon müslüman öldürüldü Irak’ta. Neredeydi Papa, o aciliyet yok muydu? 600 bini çocuk 3 milyon insan öldürüldü. 100 bin kadının ırzına geçildi. Neredeydiler? Bölük pörçük ettiler Irak’ı, şimdi orada dans ediyorlar. Çünkü amaç zaten buydu. Bütün İslam coğrafyasında uygulanmak istenen oyun bu. Papa şimdi ABD’ye de mesaj veriyor. “Ben buradayım, sen burayla ilgilen. Bizim parçalayacağımız adres burası diyor. Papa ne dedi; “Biz birinci bin yılda Avrupa’yı, ikinci bin yılda Afrika’yı, üçüncü bin yılda da Ortadoğu ve Asya’yı hristiyanlaştıracağız” dedi. Bu misyon ortada, o kadar insan öldürüldü, bugün o kanın üzerinde dans ediliyor. Tevhidin merkezinde , Ehl-i Beyt’te buluşamayan İslam alemi şimdi Papa’nın eteklerinde buluşuyor. Hazin bir durum, aciz bir durum. Allah biran evvel ayıkmayı tüm İslam alemine nasip etsin.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.