“Bugün olsa yine Kılıçdaroğlu’na oy veririm”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP’den aday gösterilmemesinin tek sebebinin kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermesi olduğunu söyledi.

“Bugün olsa yine Kılıçdaroğlu’na oy veririm”
Yayınlama: 22.02.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Toros Mahallesi Kapalı Semt Pazarında kurulan Kadın Ürünleri Pazarını ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti, esnafa hayırlı işler dileğinde bulundu.

Vatandaşların genellikle desteğini ifade ettiği Başkan Soner Çetin bazı vatandaşların “Neden İYİ Parti’den aday oldun?” sorusuyla karşılaştı. CHP’de adaylık sürecinde yaşadıklarını anlatan Başkan Soner Çetin, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği için CHP yeni yönetiminin kendisini aday göstermediğini söyledi.

Başkan Soner Çetin, bugün olsa yine Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alacağını vurgulayarak, “Ben adam satmam, kimseyi de yarı yolda bırakmam. Yine olsa Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veririm. Benim CHP’nin kurumsal kimliği ile bir sorunum yok. Ben kurulduğundan beri CHP’li bir ailenin çocuğuyum. Ben CHP’yi bırakmadım. Adeta beni kopardılar” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, İYİ Parti ile ittifak ortaklığı yaptıklarını belirterek “CHP yönetimi beni sürekli oyalayıp sonrasında aday göstermeyince Sayın Meral Akşener beni aradı ve Çukurova’ya hizmetin devam etmesi gerektiğini söyleyerek adayımız ol dedi. Uğradığım haksızlıkla mücadelemde bana destek oldukları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İYİ Parti’den aday olduğunu ancak tüm partilere mensup vatandaşların oylarına talip olduğunu anlatan Başkan Soner Çetin, “Bana herkesin başkanı diyorlar. Çünkü ben belediye başkanı seçildikten sonra parti rozetini çıkarıp her kesime eşit ve adaletli hizmet götürdüm. Belediye başkanlığı siyaset değil hizmet makamıdır. Şimdi de her partiye mensup vatandaşlarımın oylarını istiyorum. Yerel seçimler farklıdır. Partiden çok adaya oy verilir. Bana oy verenler partilerinden vazgeçmiş sayılmazlar. Milletvekilliği seçiminde partisine oy veren hemşehrilerimin yerel seçimlerde doğru aday oy vereceklerine inanıyorum. Biz bu seçimi herkesin desteğini alarak kazanacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.