CHP ADANA İL BAŞKANI DR.ANIL TANBUROĞLU’NA KINAMA

CHP ADANA İL BAŞKANI DR.ANIL TANBUROĞLU’NA KINAMA
Yayınlama: 30.11.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu’nun basın mensuplarıyla bir otelde düzenlediği toplantıya yapılan akreditasyon uygulamasına Yerel Medya Güçbirliği Platformu’ndan kınama geldi.
Haber bültenlerini medyaya iletmede ayrım yapmayan CHP Adana İl Başkanlığının basın toplantısı ile ilgili yerel basına akreditasyon uygulamasına ciddi tepkiler var.
Başkan Tanburoğlu’nun toplantıda basın emekçisi olarak çalışmanın zorluklarını bildiklerini, yerel basının güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğini belirterek, aday adayları ve aday gösterilecek kişilerin basına daha fazla destek olması gerektiğini vurgulaması dikkat çekti.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu tarafından yapılan açıklamada,
CHP Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu’nun basın toplantısına gazetelerin davet edilmesi konusunda ayrımcılık yapılması asla kabul
edilemez. Gazetelere akreditasyon uygulayarak ayırmak son derece çirkin yaklaşımdır.
Platform yönetimi olarak karar aldık. Basın kuruluşları arasında ayrımcılık yapan, yerel medyayı 2’ye ayıran CHP Adana İl Başkanlığından gelen bültenler dikkate alınmayarak yayınlanmayacaktır.

Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi yerel medya kuruluşlarını kullanmak hiç kimsenin haddi değildir. CHP Adana İl Başkanlığı yöneticilerinin ayrımcı davranışlardan uzak olması ve basına eşit mesafede olması gerekmektedir.

Yerel basına akreditasyondan vazgeçilinceye kadar CHP Adana İl Başkanlığı ile Başkan Dr. Anıl Tanburoğlu’nun haberlerine yer verilmeyecektir denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.