CHP Parti Meclisi 3 Haziran’da toplanıyor

İLKGÜN HABER – CHP Parti Meclisi 3 Haziran Cumartesi günü, seçim sonuçlarını değerlendirmek ve yeni dönemin yol haritasını belirlemek üzere toplanacak. CHP Parti Meclisi (PM), seçim sonuçlarını masaya yatırmak üzere bu cumartesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkalığında toplanacak. Toplantıda, 28 Mayıs’taki ikinci tur Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarının ayrıntılı bir analizinin yapılarak yol haritası belirlenmesi bekleniyor. […]

CHP Parti Meclisi 3 Haziran’da toplanıyor
Yayınlama: 01.06.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – CHP Parti Meclisi 3 Haziran Cumartesi günü, seçim sonuçlarını değerlendirmek ve yeni dönemin yol haritasını belirlemek üzere toplanacak.

CHP Parti Meclisi (PM), seçim sonuçlarını masaya yatırmak üzere bu cumartesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkalığında toplanacak. Toplantıda, 28 Mayıs’taki ikinci tur Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarının ayrıntılı bir analizinin yapılarak yol haritası belirlenmesi bekleniyor.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri nedeniyle bir yıl ertelenmesine karar verilen 38. Olağan Kurultay takviminin de PM’de ele alınabileceği belirtiliyor. Yaz sonunda başlatılması gereken sürecin, yerel seçimler nedeniyle yeniden ertelenmesi de söz konusu olabilir.
Bu arada Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda Meclis Grup Başkanlığı ve grup başkanvekillikleri için de seçim yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda; Grup Başkanlığı için Özgür Özel ve Faik Öztrak’ın aday olabileceği bildirilirken başkanvekillikleri için de Bülent Tezcan, Gökhan Günaydın, Murat Emir, Mahmut Tanal, Zeynel Emre, Murat Bakan, Ali Mahir Başarır ve Ali Öztunç’un aday olacağı belirtiliyor. Seçimler TBMM’de 2 Haziran’daki yemin töreninden bir gün sonra gerçekleştirilecek.
Bülent Tezcan, Murat Emir, Gökhan Günaydın, Zeynel Emre, Ali Mahir Başarır ve Ali Öztunç CHP’de aynı zamanda PM üyesi. Bu isimlerden birinin grup başkanvekilliğine seçilmesi durumunda PM üyelikleri düşecek ve yerine yedek üyeler girecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.