CUMHURİYET TÜRK MİLLETİNE BIRAKILMIŞ EN BÜYÜK MİRASTIR

Sarıçam Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçede bulunan esnaflara bayrak dağıtımı gerçekleştirdi.

CUMHURİYET TÜRK MİLLETİNE BIRAKILMIŞ EN BÜYÜK MİRASTIR
Yayınlama: 29.10.2022
A+
A-

İLKGÜN HABER – Sarıçam Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçede bulunan esnaflara bayrak dağıtımı gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 99. Yılına özel düzenlenen etkinlikle ilçenin dört bir yanı ay yıldızlı Türk Bayrakları ile donatıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Cumhuriyetin 99. Yılına özel ilçede bulunan tüm esnaflara bayrak dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Gerçekleştirdikleri kampanya kapsamında, ilçede her esnafa ay yıldızlı Türk bayrağı hediye ettiklerini belirten Başkan Uludağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Türk Milleti olarak, en büyük değerlerimizden biri de milli ve dini bayramlarımızdır. İşte onlardan biri olan Cumhuriyet Bayramımız tarih sayfalarına altın harflerle yazılan ve ulusumuzun kaderinin değiştiği bir kahramanlık destanının tacıdır. Cumhuriyet aynı zamanda bağımsızlığımızın nişanesi, Türk milletine bırakılmış en büyük mirastır. Bizlere düşen de bu mirasa sahip çıkarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını layığı ile kutlamaktır. Onun için Cumhuriyetimizin 99. yılına denk gelen bugün de, Sarıçam Belediyesi olarak cumhuriyetimizi coşku ile kutlamak istedik. Birliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızı tüm esnaflarımıza hediye ederek, ilçemizi bayrağımızla adeta bir gelincik gibi süsledik. Gururla göğsümüzde taşıdığımız bayrağımızın Sarıçam’ın her köşesinde, her esnafımızın iş yerinde gururla dalgalanıyor olması da bizleri ayrıca mutlu etti. Dolayısı ile bizlere bu bayramı yaşamamıza vesile kılan başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunuyor, tüm hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.