DEÜ’DE KLİNİK ARAŞTIRMALAR KOORDİNASYON BİRİMİ AÇILDI

DEÜ Uygulama Araştırma Hastanesi bünyesinde ‘Klinik Araştırma Koordinasyon Birimi’ni kurarak hizmete açtı.

DEÜ’DE KLİNİK ARAŞTIRMALAR KOORDİNASYON BİRİMİ  AÇILDI
Yayınlama: 05.08.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), hastalara daha hızlı tanı ve tedavi imkanlarının sunulması; ilaç, aşı, tıbbi cihaz gibi teşhis ve tedaviye yönelik teknolojilerin üretilmesi ile güncel teknolojilerden daha fazla yararlanılması amacıyla DEÜ Uygulama Araştırma Hastanesi bünyesinde ‘Klinik Araştırma Koordinasyon Birimi’ni kurarak hizmete açtı.

Açılışta konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Türkiye’de ilklerin öncüsü olan Araştırma Üniversitemiz, hastalara daha iyi tedavi imkânı sağlamayı; güncel teknolojilerden faydalanmayı; teşhis ve tedavi yöntemlerinin zamanında hastalara ulaştırılmasını hedeflemektedir. Ülkemizin ulusal sağlık politikalarını destekleyecek olan, hastanemiz bünyesinde klinik çalışmalara odaklanmış birimimiz, hem sağlık sistemine değer katacak hem de kentimize referans oluşturacaktır” dedi.
Türkiye’nin önde gelen köklü eğitim kurumlarından olan Dokuz Eylül Araştırma Üniversitesi (DEÜ), öncü klinik çalışmalara ev sahipliği yapacak, çağın teknolojisine uygun tanı ve tedavi yöntemlerinin geliştirileceği önemli bir birimin açılışını gerçekleştirdi. DEÜ Uygulama Araştırma Hastanesi bünyesinde, ‘Klinik Araştırmalar Koordinasyon Birimi kuruldu.
DEÜ’nün 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi içinde açılan Klinik Araştırmalar Koordinasyon Birimi’nin, Türkiye’deki önemli merkezlerinden biri olacağını kaydeden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Değerli bilim insanlarının katkılarıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz; ilaç, aşı, tıbbi cihaz gibi teşhis ve tedaviye yönelik teknolojilere odaklanan birimimizin, hem bilimsel araştırmaların koordinasyonunda önemli bir ihtiyaca cevap vereceğine hem de nitelikli akademik çalışmalara ev sahipliği yapacağına inanıyorum’’ dedi.

DEÜ’nün önemli sağlık yatırımlarına ev sahipliği yaptığını kaydeden Rektör Hotar, ‘’Araştırma Üniversitemizde, ihtiyaç duyulan hemen her konuda fiziki yatırım yapılmakta; proje üretilmekte ve ülkemizin ulusal sağlık politikalarını destekleyecek araştırmalar yürütülmektedir. Bu noktada ilklerin öncüsü Dokuz Eylül Üniversitemizde, bilimsel bilginin insanlığın refah ve mutluluğuna dönüştüğü süreçler titizlikle ele alınmakta; akademik araştırmalar ve kapsamlı iş birlikleri yapılmaktadır. Klinik Araştırmalar Koordinasyon Birimimiz ile hastalara daha iyi tedavi imkânı sağlamayı; güncel teknolojilerden faydalanmayı; teşhis ve tedavi yöntemlerinin zamanında hastalara ulaştırılması hedeflemektedir” dedi.
HEDEEFİMİZ İLK BEŞ
“Araştırma Üniversitesi misyonunu üstlenen kurumumuzda açtığımız bu birimimiz ile klinik çalışmalarda ülkemize ve insanlığa faydalı yeni bir dönemi başlatmayı arzuluyoruz” diyen Rektör Hotar, “Bu kapsamda klinik çalışmalarda ulusal düzeyde ilk 5 merkez içinde yer almayı hedefliyoruz. Bu kolay bir iş değil çünkü ciddi emek ve gayret gerektiriyor. Ancak değerli hocalarımızın ve araştırmacılarımızın varlığından da güç alarak buradaki ideallerimizi de gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Hastanemiz bünyesinde klinik çalışmalara odaklanmış birimimizin, hem sağlık sistemine değer katacağını hem de bize referans oluşturacağını ön görüyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.