DP’li Taşpınar: “Pedmatik uygulamasını başlatacağım”

Demokrat Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı İrem Taşpınar, cinsiyet ayrımı ve kadın hakları sorunlarına dair farkındalık yaratacak ve çok konuşulacak projeleri ile dikkat çekiyor.

DP’li Taşpınar: “Pedmatik uygulamasını başlatacağım”
Yayınlama: 11.03.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Demokrat Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı İrem Taşpınar, cinsiyet ayrımı ve kadın hakları sorunlarına dair farkındalık yaratacak ve çok konuşulacak projeleri ile dikkat çekiyor.

“Kadınların temel hijyen ve sağlık ihtiyaçlarına ücretsiz erişim hakları olmalıdır.” diyen Taşpınar, Çankaya Belediye Başkanı olduğunda regl dönemlerinde Çankayalı kadınların ücretsiz bir şekilde ped ihtiyaçlarını giderebileceği istasyonlar kuracağını ilan etti.

AFET BÖLGELERİNDE DE YAYGINLAŞTIRLACAK
‘PEDMATİK’ ismini verdiği istasyonların Çankaya’nın her mahallesinin belirlenen lokasyonlarında, mahalle muhtarlıklarında, AVM’lerde ve üniversite yerleşkelerinde yer alacağını açıklayan Taşpınar, afet bölgesinden bir ilçeyi kardeş belediyemiz ilan ederek Pedmatik uygulamasını bu ilçede de sürdüreceklerini ifade etti.

HPV AŞISI ÜCRETSİZ OLACAK

Aynı zamanda Demokrat Parti Kadın Politikaları Başkanı olan Taşpınar, daha önce de yaptığı açıklamada, her yıl yaklaşık 1250 kadının rahim ağzı kanserinden dolayı yaşamını yitirdiğine ve Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda sorumluluk üstlenmemesine tepki göstererek Çankayalı kadınların HPV aşı ücretinin belediye tarafından karşılayacağını açıklamıştı.

ÇALIŞAN KADINLARIN YEMEK PİŞİRME SORUNU KALMAYACAK

Çankaya’da kadınların hayatın her alanında huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşaması için belediyenin tüm imkanlarını seferber edeceklerini belirten Taşpınar, bazı belediyelerin evde yemek pişirme imkânı olmayan hasta ve yaşlılar için yürüttüğü yemek uygulamasını bir adım öteye taşıyarak ‘Çankaya Mutfak’ uygulamasını da tanıttı.

Tüm çalışanlarının Çankayalı kadınlardan oluşturulacağı Çankaya Mutfak uygulaması ile çalışan kadınlar ve gençler hem sağlıklı hem de çok uygun fiyata akşam yemeğine erişebilecekler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.