GEBKİM OSB’LİLER CUMHURİYET’İN 100. YIL DÖNÜMÜNÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLADI

Yayınlama: 29.10.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM’de yoğun katılım ve büyük bir coşkuyla kutlandı.

Atatürk’ün izinde yürümeyi ilke edinen ve Cumhuriyet’in değerlerini benimseyen GEBKİM OSB, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel “100’ümüzde Gurur Var” projesini gerçekleştirdi. Proje kapsamında, GEBKİM OSB’de yer alan firmalardan 100’lerce aydınlık yüzlü çalışanın gönderdiği fotoğrafların mozaiği ile dev bir Atatürk portresi oluşturuldu. Etkinlik kapsamında Gurulandıran100’ler adı altında, aralarında Prof. Dr. Aziz Sancar, Prof. Dr. Cahit Arf, Prof. Dr. Remziye Hisar, Prof. Dr. Safiye Ali’nin de olduğu Cumhuriyet dönemine iz bırakmış 12 bilim insanının da yüzü sergilendi.

GEBKİM OSB’nin etkinlik alanında gerçekleştirilen 100. yıl kutlamalarına GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim Aracı, GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Zümran Aracı, GEBKİM OSB üye firmaları ve çalışanları katıldı. GEBKİM OSB’lilerin ellerinde Türk bayraklarıyla hep bir ağızdan marşlar söylediği organizasyonda Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlanan pasta da kesildi.

Organizasyonda kısa bir konuşma yapan GEBKİM OSB Başkanı Vefa İbrahim Aracı şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın büyük heyecanı ve gururunu taşıyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin ışığında ve gösterdiği yolda ilerleyerek Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında da kimya sanayimizin gelişimine katkı sağlayacak örnek projelerle ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.