Hemşireler günü kutlaması

Adana’daki sağlık melekleri, “Hemşireler Günü” etkinliğinde moral depoladı.

Yayınlama: 22.05.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Adana’daki sağlık melekleri, “Hemşireler Günü” etkinliğinde moral depoladı.
“Hemşirelerimiz, gönül bahçesini renklendirdi”
“Bir hemşire olmanın, tüm acı ve gözyaşlarınızı içinizde tutarak, insanlara gülümseyip iyi olacaksınız demek  sözünü, meslek kuralı olarak benimseyen Çukurova Devlet Hastanesi’nin sağlık melekleri, Hemşireler Günü etkinliğinde birlik ve beraberlik içinde daha yeni sağlık ışıltıları sunmak için çok daha güçlü olduklarının mesajını verdiler.
“Hemşirelerimiz; her şeyi göğüsleyecek kadar güçlü, herkesi anlayabilecek kadar yumuşak kalbe sahip sağlık ışıltıları saçan meleklerimiz” Hemşireler Günü’nde seçtikleri mesleğin ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha
kanıtladılar.
Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde bir araya gelen sağlık sektörünün melekleri, “Bir hemşire hastalarının ve ailelerinin kalbini, aklını, ruhunu ve vücudunu iyileştirme fırsatına sahiptir. Adı unutulabilir, ama hissettirdikleri asla unutulmaz” sloganı ile bütünleştiler. Beyaz meleklerimiz, meslek kurallarının anlamlı ışığı altında, moral tazeleyip, yarınlara daha umutlu bakabilecek güçle unutulmaz bir kutlama törenini gerçekleştirdiler.
UNUTULMAZ GECEDE BULUŞTULAR
Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hjizmetleri Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen bu yılki etkinlikte tüm zamanlarını hasta ve sağlık hizmetine adayan beyaz meleklerimiz, akılları şifa bekleyen hastalarda olmasına rağmen, daha iyi hizmet verebilmek için güçlü ve moralli olmanın bilinci ile unutulmayacak bir gecede buluştular.
“Bir hemşire her gün bir hayata dokunacağını veya bir yaşamın kendisine dokunacağını bilir” sloganı ile bütünleşen Hemşireler Günü etkinliğine Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Yıldırım, Müdür Yardımcısı Serpil Tarakçı, Çukurova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcıları Dr. Aslıhan Giray Öztüfekçi ile Dr. Metin Happani, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ferman Kaan Demir ve yardımcıları Şuayip Arıkan, Özgür Alptekin ile hastanede görevli hemşireler ve sağlık çalışanları katıldı.

PANDEMİ VE DEPREM SONRASI YENİ UMUT

“Hemşireler Günü”ne ev sahipliği yapan ve tüm konuklarla yakından ilgilenen, Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Yıldırım, “Hemşireler sadece çalışan değil. Çalışmalarını kanıtlar ile destekleyen ve
teoriler ile yönlendirendir. Kanıt ve teoriyi bilgisi ile bütünleştirip hasta ve aileleri için önemli kararlar alır. Araştırma ve uygulama her zaman birbiri ile beraberdir. Hemşirelik kendi ürettiği, kullandığı ve başkalarına devrettiği kendi teorileri ve araştırma tabanları ile birlikte pratik bir disiplindir.
Bugün burada büyük bir özveri ile gerçekleştirmeye çalıştığımız mesleğimizin haklı onuru ve gururu ile dopdoluyuz. Önce Pandemi, daha sonra yaşanan deprem felaketinin olağanüstü ortamında gecesini gündüzüne katarak mesleğinin sorumluluğunu ifa eten vefakar ve cefakar tüm meslektaşlarımın Hemşirelik Haftasını en içten ve kalbi duygularımla kutluyorum. Sizler iyi ki varsınız, iyi ki bu anlamlı meslekte birlikte kol kola, omuz omuza yürüyoruz”
diye konuştu.
Hemşireler Günü nedeniyle hazırlanan pastayı büyük bir coşku ve heyecanla kesen sağlık sektörünün beyaz melekleri ve konuklar, yoğun çalışma temposunun arasına sıkıştırılmış bu günde unutulmaz bir eğlence ortamını gerçekleştirerek, “daha mutlu, daha umutlu yarınlara” temennisi altında birleştiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.