Kanlı: Ayıptır, yazıktır, günahtır!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana’da bazı CHP’li belediyelerin çok sayıda çalışanı işten çıkarmasına tepki gösterdi.

Kanlı: Ayıptır, yazıktır, günahtır!
Yayınlama: 02.05.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana’da bazı CHP’li belediyelerin çok sayıda çalışanı işten çıkarmasına tepki gösterdi. Yapılanların hak ve hakkaniyete uygun olmadığını belirten Kanlı, emekçilerin mağdur edilmemesi çağrısında bulundu.

“EMEK, EMEKÇİ, HAK, HUKUK EDEBİYATI”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü idi ancak emek, emekçi, hak, hukuk edebiyatını dilinden düşürmeyen, her 1 Mayıs’ta bölücü unsurlarla birlikte sokağa inen CHP zihniyeti, sözde savundukları değerlerin tam aksine adımlar atmaktadır.”

“TUTARLI BİR DAVRANIŞ DEĞİL”

“Kazandıkları belediyelerde seçimden hemen sonra harekete geçen CHP zihniyetinin yine ilk icraatı işçi çıkarmak olmuştur. Kendi partilisi başkandan devraldıkları belediyelerde bile bunu yapmışlardır. Bir taraftan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı paylaşıp, diğer taraftan işçileri kapı önüne koymak tutarlı bir davranış olmamakla beraber hiç etik değildir.”

“AYIPTIR, YAZIKTIR, GÜNAHTIR”

“Sayın belediye başkanları… ‘Bankamatikçi’ olarak tabir edilen ve işe gelmeden maaş alanlar elbette kapı önünü konulmalı, gözünün yaşına bakılmamalıdır ama ailesinin rızkını temin için gerçekten alın teri dökenler de mağdur edilmemelidir. Helalinden kazanmak için emek harcayan çalışana kıymayın; ayıptır, yazıktır, günahtır!”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.