KAVUNCU: “İSRAİL TERÖRÜNÜN DURMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZ”

KAVUNCU: “İSRAİL TERÖRÜNÜN DURMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZ”
Yayınlama: 28.10.2023
A+
A-

İLKGÜN HABER – İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret etti. “Bugüne kadar 2.5 milyon insanın elektrikten ve sudan yoksun olduğu Gazze’ye sadece 84 tır ulaşabilmiş.

Yaşanan felaketin büyüklüğünü sadece bu rakamlardan bile çok rahat görebiliyoruz." diyen Kavuncu, İsrail terörünün bir an önce durması en büyük temennimiz." şeklinde konuştu.
İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, partisinin 81 il başkanını temsilen Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun ve İzmir İl Başkanı Mehmet Sinan Bezircilioğlu ile birlikte Filistin Büyükelçiliğini ziyaret etti.
Büyükelçi Faed Mustafa ile yaptığı görüşme ardından kameraların karşısına geçen Kavuncu,Gazze’de yaşanan büyük trajediyi, adeta soykırıma dönmüş bu terörü kınadık. Filistin halkının yanında olduğumuzu, başsağlığı dileklerimizi ve akan kanın durması için her türlü desteği vereceğimizi Sayın Büyükelçi ile paylaştık. Sayın Genel Başkanımızın selamlarını ilettik. Genel Başkanımızın Filistin halkının haklı mücadelesine verdiği destekten dolayı kendisi de memnuniyetlerini ifade ettiler dedi.
Görüşmede Gazze’de yaşanan insanlık dramıyla ilgili bilgi aldıklarını söyleyen Kavuncu, Sizler vasıtasıyla bunu bir kez daha paylaşalım. Yaşanan dramın büyüklüğünü, orada yapılan katliamı ne kadar sık gündeme getirirsek belki bir nebze katkımız olur. Hatırladığım kadarıyla bugüne
kadar 2.5 milyon insanın elektrikten ve sudan yoksun olduğu Gazze'ye sadece 84 tır ulaşabilmiş. Yaşanan felaketin büyüklüğünü sadece bu rakamlardan bile çok rahat görebiliyoruz şeklinde konuştu.

İstanbul İl Başkanlığının hazırlığını yaptığı insani yardımların Gazze’ye nasıl ulaştırılacağı konusunun de görüşmede ele alındığını aktaran Kavuncu, İsrail terörünün bir an önce durması en büyük temennimiz diye ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.