Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası arasında uyum sorunu yaşanıyor

Milyonlarca vatandaşımız için günü kurtarmak artık zorunlu ve sonuçları ağır bir yarışma gibi. Seneyi atlatabilenler de Cumhurbaşkanı’nın kendilerine uygun göreceği ve lütuf gibi sunduğu ödülü bekliyor.

Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası arasında uyum sorunu yaşanıyor
Yayınlama: 22.01.2024
A+
A-

İLKGÜN HABER – İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu, son iddialar ardından Merkez Bankası’nın asıl işinden uzaklaştığına, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası’nın uyum sorunu yaşadığına işaret etti.

Zorlu, “Bu koşullar altında yine vatandaş ezilmekte, olan yine vatandaşın kesesine olmaktadır. Buradan siyasi iktidarı uyarıyoruz. Her şey daha da içinden çıkılmaz bir hal almadan gereğini yapın ve ülkemizin itibarını kurtarın” dedi.

İYİ Parti’nin Ankara ve İstanbul adayları sorulan Zorlu, “Artık son aşamaya gelindi. Çalışmalar neredeyse tamamladı. Öncelikle çok kısa bir süre içerisinde Ankara adayımızı milletimizin takdirlerine sunacağız. Sonra da İstanbul adayımızı açıklayacağız” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin yarışma programı Survivor’a döndüğünü de söyleyen İYİ Parti Sözcüsü, şöyle konuştu: “Milyonlarca vatandaşımız için günü kurtarmak artık zorunlu ve sonuçları ağır bir yarışma gibi. Seneyi atlatabilenler de Cumhurbaşkanı’nın kendilerine uygun göreceği ve lütuf gibi sunduğu ödülü bekliyor.

Adeta ‘Ey emekliler, geçen yılı başarıyla atlattınız ya, benden size yüzde 5 ek zam.’ diyor. Sayın Erdoğan bu seneyi emekli yılı ilan etti ya, bakalım emeklilere daha ne ödüller verecek.

Mesela birinci ayı atlatan emeklilere külliyede yemek mi hediye edecek? Mesela ikinci ayda açlıktan ölmeyenlere 2 kilo et mi hediye edecek? Bunları özellikle söylüyorum çünkü bu feryat duyulmuyor”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.